Trochę ciepła

Closed
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 14 people
2,500 zł (100%)

Cedry Wielkie, pomorskie

Started: 08 October 2009
Ends: 27 January 2011

Przystań, to miejsce schronienia i odpoczynku. Dzięki wielu ludziom dzieci z małych żuławskich miejscowości mają swoją ”Przystań” – dom, w którym mogą się spotykać, odpoczywać, uczyć, cieszyć się i bawić.

Budynek został przez młodzież i dzieci wymalowany w środku, a przez dorosłych wyposażony w stoliki, krzesła, stół do tenisa stołowego, piłkarzyki, gry i zabawy. Brakuje jeszcze tylko... ogrzewania! Z tego względu nie można było również zakończyć wszystkich prac w budynku: wciąż na ukończenie czeka łazienka i pokoik dla wychowawcy-opiekuna.

W ”Przystani” odbywają się już spotkania z wolontariuszami i dziećmi, w ramach prowadzonych przez nas zajęć. Przy stole do tenisa odbywają się treningi przed zawodami w tenisa czy piłkarzyki. Stoliki i krzesła przystosowane są także dla małych dzieci, żeby mogły swobodnie wykonywać swoje zajęcia (plastyczne, pisarskie, czytelnicze...). Cała ”Przystań” wypełniona jest także zabawkami, pluszakami i grami.

Wszystko jest przygotowane do wstawienia kominka. Jest nawet kominek, który kosztuje z całym osprzętem prawie 5 tys. zł., ale dla nas będzie to tylko połowa tej kwoty, czyli 2500 zł.

Czy uda nam się uzbierać potrzebne pieniądze i uniknąć zniszczenia ładnych ścian i sprzętu? Czy uda nam się sprawić, by dzieciaki miały gdzie przyjść także w zimne czy deszczowe dni? By w ciepłym pomieszczeniu, odpoczywając, mogły wspomnieć, że gdzieś w Polsce czy poza jej granicami jest ktoś, dzięki komu mogą teraz usiąść w gronie przyjaciół, odetchnąć, nabrać sił i z tymi siłami ruszyć dalej w świat... Wierzymy, że tak...

Supporters

Loading...

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 14 people
2,500 zł (100%)