Stefanek ma 4 latka, a jest na poziomie rocznego dziecka... Pomocy!

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 82 people
3 945 zł (13,63%)
To reach our goal: 24 992 zł
Donate Donate
Goal
rehabilitacja na turnusach, by Stefanek mógł się rozwijać

Stefan Borzymowski, 4 years

Rogoźno, wielkopolskie

Lewostronna przepuklina przeponowa, padaczka, MPD, encefalopatia, wada wzroku, małogłowie, skośnogłowie

Started: 08 November 2019
Ends: 08 February 2020

Zamiast wycieczek są wyjazdy na rehabilitacje, zamiast beztroskiego oglądania bajek - kolejne godziny ćwiczeń. Jest dużo łez i wyrzeczeń. chociaż wiem, że to jedyny sposób, aby dać Stefciowi szansę na samodzielne życie w przyszłości. Bo wierzę, że tak się kiedyś stanie. 

Czasem brakuje słów, jak ciężko jest wychowywać niepełnosprawne dziecko. Jak trudno jest pogodzić się z myślą, że to Twoje najukochańsze, upragnione dziecko nigdy nie będzie żyć jak inne dzieci... Zdrowe dzieci.

Stefan urodził się z lewostronną przepukliną przeponową. Żeby żyć, musiał w pierwszej dobie życia przejść operację. Niestety po niej doszło do tego, że lewa strona ciała Stefana jest mniej sprawna i słabsza. Ponadto synek ma szereg innych chorób, które pozbawiły go beztroskiego dzieciństwa... Stefanek choruje na padaczkę, Mózgowe Porażenie Dziecięce, ma wadę wzroku, astmę, alergię, małogłowie. Jest opóźniony w rozwoju – zarówno fizycznym, jak i psychicznym.

Stefan Borzymowski

Synek jest bardzo intensywnie rehabilitowany od 3. miesiąca życia. Wszystko, co innym dzieciom przychodzi łatwo - chodzenie, mówienie, siedzenie - u nas jest efektem wielu dni bardzo ciężkiej pracy Stefanka.

Cieszymy się, że synek pomimo choroby, małymi kroczkami robi postępy. Obecnie jego rozwój jest na etapie około 10-miesięcznego dziecka, choć niedługo kończy 4 lata. Synek zaczyna wstawać sam przy meblach, próbuje chodzić w łóżeczku, gaworzy... To dla nas kamienie milowe jego rozwoju, biorąc pod uwagę, że Stefan był dzieckiem całkowicie leżącym.

Bóg jeden wie, ile nas to kosztowało czasu, bólu, pieniędzy, cierpliwości i wielu wyrzeczeń, by syn mógł mieć zapewnioną stałą i intensywną rehabilitację. Niestety i nasze możliwości się wyczerpały. Dlatego z całego serca proszę o wsparcie dla Stefanka. To dla niego jedyna szansa! Bez niej nie ma dla niego żadnej nadziei...

Marta, mama Stefana

Loading...

1 000 zł

LAURELLA

33,34 zł

Adquesto

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 82 people
3 945 zł (13,63%)
To reach our goal: 24 992 zł
Donate Donate