Dzieci ze Strefy Gazy cierpią z powodu wojny - podaruj im iskierkę nadziei

Closed
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 103 people
3,826.88 zł (35.83%)

Polska Akcja Humanitarna

Started: 19 September 2014
Ends: 31 October 2014

Od 26 sierpnia trwa zawieszenie broni pomiędzy Hamasem a Izraelem. NIedawno zakończony konflikt był najdłuższy i najbardziej krwawy z dotychczasowych konfliktów zbrojnych pomiędzy tymi stronami. Jak zawsze, tak i tym razem – najbardziej cierpią kobiety i dzieci.

Liczbę ofiar szacuje się na 2 tysiące 131 zabitych Palestyńczyków z czego 1473 osób to cywile (w tym 257 kobiet). Śmierć poniosło co najmniej 501 palestyńskich dzieci mieszkających w Strefie Gazy. Zniszczono domy, szkoły, szpitale, wodociągi – w wyniku zniszczeń około 108 tysięcy dorosłych i dzieci bezpowrotnie straciło swoje domy… Trwa zawieszenie broni, media i społeczność międzynarodowa straciły zainteresowanie tym tematem, a dzieci i całe rodziny nadal potrzebują pomocy. To wszystko liczby, wielkie liczby, na które tak często nie zwracamy już uwagi, a za którymi stoją bezbronne ofiary. Dzieci, które nie rozumieją dlaczego nagle straciły swój dom, dlatego mama lub tata nie wraca, dlaczego wszyscy płaczą i krzyczą, dlaczego nie ma co jeść… Tysiące pytań w obliczu których, my, dorośli często także nie wiemy co odpowiedzieć.

Polska Akcja Humanitarna

Jednym z najważniejszych i najpilniejszych problemów jest dostęp do czystej wodny pitnej – bez dostępu do stalego dostepu do bieżącej wody zostało 450 tysięcy osób! Rodziny starają sobie radzić z tym problemem kupując wodę w butelkach, ale ceny w czasie kryzysu tak wzrosły, że coraz więcej osób nie stać na zakup nawet tak podstawowej rzeczy do przeżycia. W Strefie Gazy woda obecnie jest na wagę złota. Dlatego Polska Akcja Humanitarna rozpoczęła projekt dostarczania wody pitnej mieszkańcom ubogich przedmieść miasta Gaza, w którym wodociągi uległy zniszczeniu w wyniku bombardowań i nalotów.

Kupiliśmy 50 zbiorników na wodę, każdy z nich mieści 1000 litrów wody. Teraz potrzebujemy środków finansowych, by w tym pierwszym okresie kiedy wszystko jest zniszczone, móc dowozić wodę przez najbliższe cztery tygodnie.

Pomóż dzieciom w Strefie Gazy:

10.680 zł – tyle kosztuje woda do wszystkich 50 zbiorników na cztery tygodnie,

2.670 zł – takiej kwoty potrzebujemy, by napełnić wszystkie 50 zbiorników zapasem wody na tydzień,

53,40 zł – tyle kosztuje woda na tydzień dla jednego budynku wielorodzinnego (w którym schroniło się kilka rodzin),

7,62 zł - tyle potrzeba, by zapewnić wodę do domu wielorodzinnego na jeden dzień

Czasem wystarczy tak niewiele, by zrobić tak dużo.

Supporters

Loading...

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 103 people
3,826.88 zł (35.83%)