Paratriathloniści Marcin i Jarek dla biegiemnapomoc.pl

Marcin Suwart i Jarek Skiba
organizator skarbonki

Marcin Suwart stracił wzrok w wieku 15 lat. Lekarze stwierdzili u niego rzadki przypadek zaniku nerwu wzrokowego. Jakieś 20 lat później poznał byłego zawodnika triathlonu, a obecnie trenera tej dyscypliny, Jarka Skibę. Od ponad roku wspólnie trenują i startują w zawodach triathlonowych. Trasę pływacką i biegową każdych zawodów pokonują związani specjalną liną. Etap kolarski przemierzają na tandemie. Jarek relacjonuje starty duetu w felietonach „Oczami Jarka Skiby”.

W 2014 r. zostali powołani do Kadry Narodowej Paratriathlonu na Letnie Igrzyska Paraolimpijskie w Rio de Janerio. Realizacji swoich marzeń sportowych nadali dodatkowy sens i jako ambasadorzy akcji „Biegiem na pomoc” chcą zebrać 3000 zł na program wczesnego wykrywania autyzmu prowadzony przez Fundację SYNAPSIS.

- Akcja „Biegiem na pomoc” nie przestaje biec. A my razem z nią. W tym roku ponownie popularyzujemy ideę wczesnego wykrywania autyzmu. Dlatego na naszych koszulkach biegowych pojawiło się nowe hasło „Szybko! Zwolnij autyzm” – mówi Jarek Skiba.

- Poza tym, wzorem ubiegłego roku, postanowiliśmy także zorganizować zbiórkę na siepomaga.pl i zbierać pieniądze na program wczesnego wykrywania autyzmu u niemowląt i dzieci. Szybka diagnoza dla maluchów zagrożonych autyzmem jest dla nich szansą na samodzielność – tłumaczy Marcin Suwart.

- Chcemy zebrać 3000 zł. Wasze wpłaty będę dla nas dopingiem i zobowiązaniem do robienia jeszcze lepszych wyników. Mamy nadzieję, że wesprzecie nas w niesieniu pomocy tym, którzy sami o pomoc nie są w stanie poprosić. My z Marcinem obiecujemy dać z siebie wszystko na treningach i zawodach. Róbcie z nami dobre wyniki dla osób z autyzmem! – zachęca Jarek Skiba.

Wsparli

50 zł

Anonimowy Pomagacz

trzeba wierzyć i uśmiechać się każdego dnia
75 zł

Anonimowy Pomagacz

1/4 z 300 MWL
75 zł

Anonimowy Pomagacz

popieram. 1/4 z 300 - D.
100 zł

marta

siła:)
75 zł

Anonimowy Pomagacz

1/4 z 300 od W!
50 zł

Barbara Janusz

Powodzenia w startach i w "biegunapomoc".

Show more

Darowizny trafiają bezpośrednio do
28%
869.18 zł Supported by 25 people CEL: 3,000 ZŁ