Tosia fights for life! Only most expensive treatment in the world can save her!

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 166,802 people
8,748,002.89 zł (115.62%)
Goal
Gene therapy, the only chance to save Tosia’s life

Tosia Wiśniewska, 13 months

Oleśnica, dolnośląskie

SMA: spinal muscular atrophy

Started: 30 December 2019
Ends: 23 March 2020

Kochany wujku, droga ciociu naszej Tosieńki!

Stało się to, o co armia wspaniałych serc, do której należysz, walczyła od kilku miesięcy. Tosia przyjęła terapię genową w Texas Children's Hospital!

Pod koniec marca Tosia wraz z rodzicami wylądowała w USA. Mimo zawieszenia lotów udało się poruszyć niebo i ziemię, by wyjazd Tosi doszedł do skutku. 24 marca rodzice Tosi wraz z naszą małą Wojowniczką zameldowali się w Houston. Po 2-tygodniowej kwarantannie, zrobieniu wszystkich badań i konsultacjach ze specjalistami, nadszedł ten upragniony dzień… W nocy z sobotę na niedzielę, według czasu polskiego, Tosia dostała najdroższy lek świata.

Tosia Wiśniewska

Nasza bohaterka szybko zaaklimatyzowała się w nowym kraju. Podczas podania leku była dzielna jak zawsze. Troszkę marudziła, troszkę spała, ale czuła się wyśmienicie :) Po godzinnej obserwacji mogła już wrócić do domu.

Tosia zostanie w USA jeszcze przez kilka miesięcy, podczas których będzie pod stałą kontrolą lekarzy z Houston. Czekamy na pozytywne efekty terapii, na szczęście nie ma też żadnych skutków ubocznych. Tosia cały czas jest poddawana rehabilitacji. Jej rodzice robią, co mogą, by mięśnie Tosi były w jak najlepszej formie, a ona sama w jak najlepszej kondycji. Tak będzie już do końca życia dziewczynki. Walka trwa!

Tosia Wiśniewska

Są chwile, gdy "dziękuję" to za mało... To właśnie jedna z nich. Ten ogromny sukces to między innymi Twoja zasługa. To dzięki Twojemu wsparciu niemożliwe stało się faktem. Jesteś częścią niezastąpionej armii. Dziękujemy z całego serca za to, że jesteś z Tosią w walce o lepsze życie dla niej!

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 166,802 people
8,748,002.89 zł (115.62%)