We fight for a life without disability for our child - please help

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 160 people
9 295 zł (73,69%)
To reach our goal: 3 317 zł
Donate Donate
Goal
Buty ortopedyczne i wizyty w klinice ortopedycznej w Wiedniu

Tymon Rusinek, 21 months

Lipa, podkarpackie

Bilateral Clubfoot

Started: 21 February 2020
Ends: 21 August 2020

Poprzednie zbiórki

4 750 zł (55,86%)
Wizyty kontrolne w Austrii i zaopatrzenie ortopedyczne

44

31.05.2019 - 31.08.2019

Wizyty kontrolne w Austrii i zaopatrzenie ortopedyczne

44

4 750 zł

31.05.2019 - 31.08.2019

Nasz ukochany syn, Tymon, urodził się w październiku 2018 roku z wadą stóp – stopami końsko-szpotawymi. My, jako rodzice, szukaliśmy ratunku dla naszego dziecka – lekarza, który da nam nadzieję, który naprawi nóżki naszego synka. Szansę na to, by Tymonek mógł żyć bez kalectwa, podarowali nam lekarze w Wiedniu.

Pomimo swojego młodego wieku Tymon przeszedł przez wiele trudnych chwil. Jest on silnym, wesołym i kochającym dzieckiem. Jesteśmy z niego bardzo dumni. Wiele jeszcze przed nami, jeszcze więcej przed Tymonem, ale wiemy, że razem jesteśmy w stanie osiągnąć wszystko, o czym marzymy.

Największym marzeniem jest to, żeby Tymon mógł biegać i cieszyć się beztroskim dzieciństwem, razem ze swoją cudowna siostra, bez nawrotu choroby, operacji, pobytów w szpitalu. 

Tymon Rusinek

Mimo odległości, udaliśmy się na konsultację do doktora Radlera. Okazał się on wspaniałym, ciepłym człowiekiem, który zdecydował się zawalczyć o zdrowie naszego dziecka. W grudniu Tymonek został poddany operacji. Lekarze oceniają ją jako zakończoną sukcesem!

Na ten moment jesteśmy po wizycie kontrolnej, która odbyła się 6 lutego. Nasz cudowny lekarz, doktor Radler, stwierdził, że leczenie stopek przebiega zadowalająco. Tymon zaczął chodzić, mając zaledwie 14 miesięcy. Idzie mu coraz lepiej. Choć buciki Mitchella i szyna derotacyjna działają cuda dla stóp, jest też druga strona medalu.

Niestety cena nowych bucików jest 2 razy wyższa niż obecnie, a przy tempie wzrostu stopek u tak małego człowieczka, myślimy, że przez następne lata leczenia potrzebnych będzie minimum 4 pary, a to przerasta nasze możliwości finansowe. Dlatego zwracam się z ogromną prośbą o pomoc w uzbieraniu funduszy na dalsze leczenie naszego synka.

Tymon Rusinek

Tymonek ma dopiero kilka miesięcy, przed nami najważniejszy czas – dbanie o jego rozwój, kontrola stópek w Wiedniu i wymiana obuwia ortopedycznego. Synek rośnie jak na drożdżach, jego nóżki również.

Prosimy o wsparcie – koszt zakupu sprzętu ortopedycznego oraz kontroli, na które musimy jeździć do Austrii przez najbliższe cztery lata, to koszt kilku tysięcy.

Nasz synek przetrwał operację, teraz walczy o sprawność. Pomóż Tymonkowi!

Loading...

55 zł

Malinowy Nos

5 darowizn na tę zbiórkę, ostatnia
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 160 people
9 295 zł (73,69%)
To reach our goal: 3 317 zł
Donate Donate