❗️Diagnoza, która zmienia życie. Pomóż Pacjentom wrócić do zdrowia i codzienności - main photo

❗️Diagnoza, która zmienia życie. Pomóż Pacjentom wrócić do zdrowia i codzienności

Campaign goal: Kompleksowa pomoc dla dzieci, młodzieży i dorosłych chorych na nowotwory krwi

Campaign started by:
Starts on: 5 September 2024
Ends on: 4 January 2026
PLN 472
10 days left
DonateDonated by 12 people
Donate via text
Phone number
75365
Text
0643528
Cost PLN 6.15 gross (including VAT)
HeyahOrangePlayPlusT-Mobile

Campaign goal: Kompleksowa pomoc dla dzieci, młodzieży i dorosłych chorych na nowotwory krwi

Campaign started by:
Starts on: 5 September 2024
Ends on: 4 January 2026

Campaign description

Poznajcie Mikołaja.
Mikołaj w styczniu skończył trzy latka. To rezolutny chłopczyk, który wniósł w życie rodziców wiele radości. Zawsze pogodny i uśmiechnięty. Miki jest wielkim fanem dinozaurów. Jego największym marzeniem jest, by pojechać do Muzeum Historii Naturalnej w Londynie i zobaczyć szkielety prawdziwych dinozaurów. Pod koniec ostatniego roku rodzice Mikusia usłyszeli diagnozę – Mikołaj ma przewlekłą chorobę ziarniniakową. Do wyzdrowienia Mikołaj potrzebował przeszczepienia od niespokrewnionego Dawcy szpiku. Dzięki zaangażowaniu Wolontariuszy i Darczyńców Fundacji DKMS to się udało! ❤️

❗️Diagnoza, która zmienia życie. Pomóż Pacjentom wrócić do zdrowia i codzienności

Lilianka.
Lili ma 4 latka, kocha tańczyć i śpiewać, przebywać na łonie natury i szukać skarbów w postaci szyszek czy kamyczków. Niestety, w maju 2023 roku zdiagnozowano u dziewczynki Guz Wilmsa i białaczkę limfoblastyczną. Radosne rodzinne spacery Lila musiała zamienić na szpitalne korytarze. Guz został zwalczony, ale białaczka zaatakowała ponownie i koszmar choroby powrócił. U Lili wdrożono bardzo silne leki i chemię, a jedyną szansą na ostateczne pokonanie choroby było przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego. Lilianka marzyła o tym, by jak najszybciej wyzdrowieć i dołączyć do swojej grupy „Pingwinków” w przedszkolu. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy oraz darczyńców udało znaleźć się dla Lilianki niespokrewnionego Dawcę! Dziś jest już po przeszczepieniu, chociaż przed nią jeszcze długa droga do pełnego zdrowia. ❤️

❗️Diagnoza, która zmienia życie. Pomóż Pacjentom wrócić do zdrowia i codzienności

Historie Mikołaja i Lilianki są różne, jednak łączy ich jedno – największą nadzieją na wyzdrowienie daje znalezienie niespokrewnionego Dawcy szpiku lub komórek macierzystych. Niezależnie od wieku i etapu w życiu, choroba całkowicie zmienia codzienność i przerywa życiowe plany.  A takich historii jest wiele.

❗️❗️W Polsce co 40 minut a na świecie co 27 sekund, jedna osoba dowiaduje się, że ma nowotwór krwi.❗️❗️

🧬Przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych lub szpiku to tylko początek drogi do wyzdrowienia.

Potrzebna jest kompleksowa opieka, w tym pomoc psychologiczna, aby pomóc im wrócić do normalnego życia. W Fundacji DKMS otaczamy Pacjentów troską na każdym etapie tej trudnej podróży. Wspieramy ich nie tylko do momentu przeszczepienia, ale również w długiej fazie rekonwalescencji. By móc realizować naszą misję potrzebne jest jednak Twoje wsparcie.

Twoja darowizna ma ogromną moc! To wsparcie pozwala nie tylko ratować życie, ale także pomaga Pacjentom w powrocie do zdrowia. Dzięki Tobie, możemy:

✅ Rejestować kolejnych potencjalnych Dawców szpiku i przeprowadzać badania zgodności tkankowej HLA. Każda rejestracja to koszt 180 zł.

✅ Zapewniać wsparcie psychoonkologiczne dla Pacjentów i ich rodzin.

✅Wspierać oddziały hematoonkologiczne w polskich szpitalach, poprzez zakup niezbędnej aparatury medycznej i diagnostycznej.

Za każdą taką historią stoją ludzie – dzieci, młodzież, dorośli, dla których największym marzeniem jest to, co dla nas jest oczywiste – zdrowie i życie. W naszej bazie jest już ponad 2 miliony potencjalnych Dawców, gotowych ratować życie innym. Każda nowa rejestracja to nowa szansa dla setek innych pacjentów, że znajdą swojego Dawcę i wrócą do zdrowia.

Każda darowizna, każde wsparcie to krok bliżej do tego, by historie Pacjentów miały szczęśliwe zakończenie ❤️Wspierając naszą zbiórkę, dajesz chorym na nowotwory krwi nie tylko nadzieję, ale realną szansę na lepsze jutro.

Każda wpłata ma moc pomagania! Dziękujemy 💗

Select a tag
Sort by
  • Anonymous donation
    Anonymous donation
    Share
    PLN X
  • Anonymous donation
    Anonymous donation
    Share
    PLN 11
  • Anonymous donation
    Anonymous donation
    Share
    PLN X
  • Karolina
    Karolina
    Share
    PLN 100
  • Julia
    Julia
    Share
    PLN 100
  • Anonymous donation
    Anonymous donation
    Share
    PLN 20