Wózek Dawidka

Justyna
organizator skarbonki

Drodzy Przyjaciele!

Dawid choruje na rdzeniowy zanik mięśni, który powoduje ich powolny i nieuchronny zanik na skutek braku pobudzenia nerwowego. Ujawnił się, kiedy w wieku zaledwie 6 miesięcy chłopiec zachorował na zapalenie płuc. Kilka miesięcy później zdiagnozowano u niego atrofię mięśni, w wyniku której Dawid nie chodzi, a siedzi jedynie podparty. Coraz większe zaniki mięśniowe i osteoporoza oraz wcześniejsze zwichnięcie bioderek sprawiają, że chłopiec ze względu na silny ból potrzebuje również dłuższych przerw w siedzeniu. Rok temu trafił pod opiekę gdańskiego Hospicjum im. ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC. 

Wiem co to jest brak możliwości samodzielnego poruszania się, decydowania o swojej niezależności ruchowej. Kilka lat temu doznałam urazu, przez który miałam niedowład lewej kończyny a co za tym idzie utrudnione poruszanie się. Na szczęście dzięki rehabilitacji i lekarzom udało mi się wrócić do pełnej sprawności, choć czasem niestety dokucza mi noga i jest nieposłuszna. Mimo to zaczęłam biegać, choć nie powiem, że na początku była to dla mnie droga przez mękę. Dziś uwielbiam bieganie, a to za sprawą ludzi, których spotkałam na swojej drodze. To oni mnie zachęcili do biegania i dzięki nim pokochałam tą formę aktywnego spędzania czasu!

A zatem wracając do sedna sprawy. 

Dawidowi niezbędny jest specjalistyczny wózek elektryczny, który pozwoli mu na odrobinę samodzielności. 

O Dawidzie możecie się więcej dowiedzieć tu:

http://www.siepomaga.pl/f/fundacjahospicyjna/c/119 4#

Celem mojej zbiórki jest zebranie 500 zł, choć Dawid potrzebuje jeszcze około 22 tys zł. Liczę, że dzięki Waszej pomocy uda mi się osiągnąć cel i zebrać potrzebne złotówki!!!

 

 

Wsparli

10 zł

Anonymous

trzymaj się Słonko :*
10 zł

Anonymous

2 zł

Anonymous

10 zł

Anonimowy Pomagacz

Niech się uda!!!
10 zł

Anonymous

Powodzenia
10 zł

Anonimowy Pomagacz

Show more

Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
37%
189 zł Supported by 17 people CEL: 500 ZŁ