Zatańczmy razem dla Lenki
The money box was created on the initiative of the Organizer who is responsible for its content.

Hejka ;)
Niedawno przeszedłem Główny Szlak Sudecki (444 km ze Świeradowa Zdrój do Prudnika) wspierając przy tym zbiórkę funduszy na chorą Lenkę Szczepańską, która zmaga się z okrutną chorobą jaką jest zespół Retta.
Tym razem postanowiłem dodatkowo wesprzeć Lenkę w walce z jej chorobą poprzez taniec. W związku z tym bardzo serdecznie chciałbym zaprosić wszelkie osoby o wielkich sercach na wydarzenie jakim jest Rueda de Bachata, które odbędzie się w dniu 03.08.2025 r. (niedziela) o godz. 19:00 na Bulwarze Xawerego Dunikowskiego we Wrocławiu.
Szczegóły dotyczące wydarzenia pod linkiem: https://www.facebook.com/share/15kxzBXJxk/ (opens a new tab)
Niedawno miałem okazję oraz możliwość poznania Lenki oraz jej najbliższej rodziny. Lenka jest 4 letnią, radosną, pogodną i bardzo otwartą dziewczynką. Pomimo ciężkiej choroby, z którą się zmaga i która bardzo mocno ogranicza jej funkcje życiowe, Lenka uśmiecha się, reaguje na otaczającą ją rzeczywistość i jest bardzo zainteresowana wszystkim co dzieje się wokół niej. Jej najbliższa rodzina to bardzo uprzejme, sympatyczne osoby, o wielkich, pełnych troski oraz nadziei sercach. Niezmiernie się cieszę, że miałem możliwość poznania Lenki oraz jej rodziny.
Lenka obecnie leczy się w klinice w Huston w Stanach Zjednoczonych oraz przyjmuje lek w formie syropu pozwalający zatrzymać postęp choroby. Jednocześnie prowadzone są badania nad terapią genową, polegającą na tym, iż dostarczany jest gen, który zastępuje ten wadliwy, dzięki czemu możliwe jest całkowite zatrzymanie choroby. Terapia ta jest obecnie w fazie testów, więc jest duża szansa, iż wkrótce będzie już dostępna, a zatem możliwe będzie, aby Lenka wyzdrowiała. Do tego jednak czasu, Lenka musi przyjmować syrop dzięki któremu będzie mogła w jak najlepszym stanie doczekać do momentu przyjęcia terapii genowej, a to wszystko niestety wiąże się z ogromnymi kosztami finansowymi.
Jak można pomóc? Po pierwsze i najważniejsze, to wpłacając środki finansowe na zbiórkę dla Lenki. Każda złotówka jest ważna, dlatego bardzo gorąco zachęcam do podzielenia się dobrem i wpłacenia chociaż 10 zł, 20 zł, a jeżeli ktoś mógłby i chciałby podzielić się większą kwotą, to również bardzo zachęcam i serdecznie dziękuję zarówno w swoim imieniu, ale także Lenki i jej rodziców. Po drugie biorąc udział w organizowanym przeze mnie wydarzeniu. Nawet jeżeli ktoś do tej pory nie miał nic wspólnego z tańcem, to można po prostu przyjść i poobserwować, a jeżeli ktoś będzie miał ochotę to również można spróbować swoich sił w tańcu. Na początku przewidziana jest krótka lekcja, więc będzie możliwość nauczenia się podstaw. Po trzecie dołączając do wydarzenia na Facebooku, a także zapraszając znajomych i wszystkie osoby o dobrych sercach, które chciałyby wesprzeć zbiórkę do dołączenia do tego wydarzenia.
Z góry dziękuję w imieniu swoim, Lenki oraz Lenki rodziców za wszelkie okazane wsparcie ;)
All funds accumulated in the money box are transferred
directly to the target fundraiser:
Pledge 1.5% of tax
Pledge 1.5% of tax
Hejka ;)
Niedawno przeszedłem Główny Szlak Sudecki (444 km ze Świeradowa Zdrój do Prudnika) wspierając przy tym zbiórkę funduszy na chorą Lenkę Szczepańską, która zmaga się z okrutną chorobą jaką jest zespół Retta.
Tym razem postanowiłem dodatkowo wesprzeć Lenkę w walce z jej chorobą poprzez taniec. W związku z tym bardzo serdecznie chciałbym zaprosić wszelkie osoby o wielkich sercach na wydarzenie jakim jest Rueda de Bachata, które odbędzie się w dniu 03.08.2025 r. (niedziela) o godz. 19:00 na Bulwarze Xawerego Dunikowskiego we Wrocławiu.
Szczegóły dotyczące wydarzenia pod linkiem: https://www.facebook.com/share/15kxzBXJxk/ (opens a new tab)
Niedawno miałem okazję oraz możliwość poznania Lenki oraz jej najbliższej rodziny. Lenka jest 4 letnią, radosną, pogodną i bardzo otwartą dziewczynką. Pomimo ciężkiej choroby, z którą się zmaga i która bardzo mocno ogranicza jej funkcje życiowe, Lenka uśmiecha się, reaguje na otaczającą ją rzeczywistość i jest bardzo zainteresowana wszystkim co dzieje się wokół niej. Jej najbliższa rodzina to bardzo uprzejme, sympatyczne osoby, o wielkich, pełnych troski oraz nadziei sercach. Niezmiernie się cieszę, że miałem możliwość poznania Lenki oraz jej rodziny.
Lenka obecnie leczy się w klinice w Huston w Stanach Zjednoczonych oraz przyjmuje lek w formie syropu pozwalający zatrzymać postęp choroby. Jednocześnie prowadzone są badania nad terapią genową, polegającą na tym, iż dostarczany jest gen, który zastępuje ten wadliwy, dzięki czemu możliwe jest całkowite zatrzymanie choroby. Terapia ta jest obecnie w fazie testów, więc jest duża szansa, iż wkrótce będzie już dostępna, a zatem możliwe będzie, aby Lenka wyzdrowiała. Do tego jednak czasu, Lenka musi przyjmować syrop dzięki któremu będzie mogła w jak najlepszym stanie doczekać do momentu przyjęcia terapii genowej, a to wszystko niestety wiąże się z ogromnymi kosztami finansowymi.
Jak można pomóc? Po pierwsze i najważniejsze, to wpłacając środki finansowe na zbiórkę dla Lenki. Każda złotówka jest ważna, dlatego bardzo gorąco zachęcam do podzielenia się dobrem i wpłacenia chociaż 10 zł, 20 zł, a jeżeli ktoś mógłby i chciałby podzielić się większą kwotą, to również bardzo zachęcam i serdecznie dziękuję zarówno w swoim imieniu, ale także Lenki i jej rodziców. Po drugie biorąc udział w organizowanym przeze mnie wydarzeniu. Nawet jeżeli ktoś do tej pory nie miał nic wspólnego z tańcem, to można po prostu przyjść i poobserwować, a jeżeli ktoś będzie miał ochotę to również można spróbować swoich sił w tańcu. Na początku przewidziana jest krótka lekcja, więc będzie możliwość nauczenia się podstaw. Po trzecie dołączając do wydarzenia na Facebooku, a także zapraszając znajomych i wszystkie osoby o dobrych sercach, które chciałyby wesprzeć zbiórkę do dołączenia do tego wydarzenia.
Z góry dziękuję w imieniu swoim, Lenki oraz Lenki rodziców za wszelkie okazane wsparcie ;)