Krócej w szpitalu, więcej czasu w domu!

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
7 days left
Supported by 313 people
15,133.07 zł (6.46%)
To reach our goal: 218,908.93 zł
Donate Donate
Goal
Zakup sprzętu Broviac dla wszystkich dzieci chorych na nowotwór w Polsce

Dzieci chore na nowotwory

Ogólnopolska Kampania Złotej Wstążki

Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową

Started: 29 July 2020
Ends: 30 September 2020

Dzieci chore na nowotwory

Dziecko chore na raka otrzymuje około 2500 zastrzyków i 1000 kroplówek, przechodzi też 800 pobrań krwi. Wiesz, ile to kłucia? 

Dzięki Tobie może być tylko JEDNO. Wesprzyj razem z nami Program Broviac – krócej w szpitalu.

Leczenie onkologiczne trwa latami, a szpital zastępuje dziecku przedszkole, szkołę i plac zabaw. Dzieci chore na nowotwory to długodystansowcy zdeterminowani i skoncentrowani na celu, jakim jest zdrowie i szczęśliwe, wolne od cierpienia dzieciństwo. 

Niezależnie jednak od tego, jak daleko i jak długo muszą iść, aby wyzdrowieć, ich bazą jest dom. W domu odpoczywają, regenerują siły, a przede wszystkim – podobnie jak ich rówieśnicy – korzystają z uroków dzieciństwa.

Ich sprzymierzeńcem jest Broviac. To wkłucie centralne, czyli tunelizowany cewnik ukryty pod skórą i połączony z żyłą centralną, wchodzącą prosto do serca. Pozwala na podawanie leków i pobieranie krwi bez konieczności każdorazowego kłucia igłami lub stosowania wenflonów. Broviac zmniejsza stres u dzieci i pomaga w wieloletnim leczeniu. 

Broviac wymaga sterylnych warunków i regularnego przepłukiwania, ale jeśli terapia pozwala, to dziecko może w jej trakcie przebywać w domu. Do szpitala udaje się jednak regularnie, aby przepłukać Broviaca. Zwykle co dwa, trzy dni. To nie lada wyzwanie, zwłaszcza dla rodzin mieszkających daleko od kliniki onkologicznej. 

Dlatego stworzyliśmy program, dzięki któremu można używać Broviaca bezpiecznie w domu, a dzieci i rodzice mogą mniej czasu spędzać w szpitalu. 

Chcemy wyposażać małych pacjentów w profesjonalne zestawy do samodzielnego przepłukiwania cewników Broviaca w domu oraz zapewniać szkolenia dla rodziców z obsługi i zachowania higieny tych urządzeń poza szpitalem. Każdy zestaw środków na 3 miesiące to koszt ok. 1000 złotych. 

Chcemy, aby każde dziecko w Polsce mogło skorzystać z tego rozwiązania. W ten sposób oszczędzimy im wspólnie wielu wyrzeczeń. W czasie pandemii jest to tym istotniejsze, że dzieci z osłabioną odpornością ani ich rodzice nie będą się narażać na zakażenie w trakcie wielokrotnych podróży do szpitala i z powrotem.

Organizatorem zbiórki i Programu Broviac jest Fundacja „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”.

Dzieci chore na nowotwory

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
7 days left
Supported by 313 people
15,133.07 zł (6.46%)
To reach our goal: 218,908.93 zł
Donate Donate