Fundacja NA RATUNEK dzieciom z chorobą nowotworową

29 Stałych Pomagaczy
Marcin Jędrzejczyk
30 zł miesięcznie
Wesprzyj jednorazowo Załóż Skarbonkę

Typ Charity organisation

Lokalizacja Wrocław, dolnośląskie

Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” istnieje od 28 lat Przez ten czas pomogła tysiącom dzieci chorych na raka.

PRZYLĄDEK NADZIEI

Z inicjatywy Fundacji powstał najnowocześniejszy w Polsce dziecięcy szpital onkologiczny – Przylądek Nadziei. To największy dziecięcy ośrodek przeszczepowy w Polsce - wykonuje ponad połowę wszystkich transplantacji szpiku przeprowadzanych u dzieci w naszym kraju. Fundacja nie tylko zainicjowała budowę kliniki, ale i przeprowadziła największą w całym kraju społeczną akcję zbierania środków na rzecz Przylądka Nadziei. Dzięki temu udało się zgromadzić pierwsze 10 mln zł. Unia Europejska przekazała na budowę 85 mln złotych dotacji, a dodatkowo Ministerstwo Zdrowia dołożyło 15 mln zł.

Przylądek Nadziei każdego roku pomaga 2000 dzieci.

LEKARSTWA

Fundacja każdego roku przeznacza około 1 mln zł na nierefundowane leki, które ratują życie dzieci walczących z rakiem. Kolejne 1,5 miliona przekazuje na specjalistyczne zabiegi fotoferez, za które nie płaci NFZ, a które są jedyną szansą powrotu do zdrowia dla dzieci walczących z powikłaniami po przeszczepie szpiku.

LECZENIE ZA GRANICĄ

Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” finansuje też wyjazdy dzieci na leczenie za granicę. Gdy w Polsce wyczerpią się możliwości leczenia w Polsce, terapia w Niemczech albo we Włoszech jest jedyną nadzieją na wyjście z choroby. Rocznie, na wyjazdy dzieci na zagraniczne terapie Fundacja przeznacza ponad 4 mln złotych.

KLINIKA MENTALNA

Choroba, szczególnie taka jak nowotwór, dotyka nie tylko ciało, ale też i duszę. Dlatego w Przylądku Nadziei Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” stworzyła Klinikę Mentalną. Jest to projekt unikatowy w skali kraju. Skupieni wokół niego wybitni specjaliści z dziedziny psychologii oraz znakomici pedagodzy wspierają małych pacjentów i ich rodziców w walce o zdrowie i życie. W żadnym polskim szpitalu nie było dotychczas tak kompleksowej opieki psychologicznej nad pacjentami. Zapewnienie takiej opieki kosztuje każdego roku ponad 700 tys. zł.

SPRZĘT MEDYCZNY

W pierwszym roku funkcjonowania Przylądka Nadziei Funacja Każdego roku Fundacja wydaje przeszło 1,8 mln zł na sam nowoczesny sprzęt medyczny do Przylądka Nadziei. Fundacja kupiła już między innymi: nowoczesny aparat USG, stacje opisowe do rezonansu magnetycznego, sekwenator i samochód do przewozu krwi. W tym roku wydatki na sprzęty przekroczą 3 mln zł, z czego 2,5 mln zł przekazaliśmy na dofinansowanie zakupu nowoczesnego rezonansu magnetycznego. 

SZKOLENIA

Każdego roku przeznaczamy blisko 100 tys. zł na szkolenia lekarzy. Dzięki temu można zapewnić maluchom chorym na raka, leczenie na najwyższym, światowym poziomie. I dać realną szansę na zdrowie. Aktywizujemy też lekarzy do zaangażowania się w projekty naukowe, również o międzynarodowym znaczeniu. To bezpośrednio przekłada się na jakość leczenia małych pacjentów. Każdego roku fundacja ma na ten cel zapisanych 0,5 mln zł.

REHABILITACJA

150 tysięcy złotych Fundacja przeznacza rocznie na rehabilitację dzieci, które pokonały chorobę nowotworową.

POMOC SOCJALNA

Każdego roku Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” opiekuje się całymi rodzinami swoich podopiecznych. Na pomoc socjalną wydaje ponad pół miliona złotych, ale te potrzeby są znacznie większe.

Martyna Wojciechowska dla Fundacji

We medialnych działaniach Fundację wspiera podróżniczka Martyna Wojciechowska, która została ambasadorką idei budowy Przylądka Nadziei, a dziś aktywnie angażuje się w pomoc dzieciom chorym na raka. O tym,  jak bliskie jej sercu jest to miejsce, najlepiej świadczy fakt, że na ramieniu wytatuowała sobie współrzędne geograficzne Przylądka.

29 Stałych Pomagaczy
Marcin Jędrzejczyk
30 zł miesięcznie