By samotna walka nie była przegraną!

Closed
Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 55 people
2,055 zł (16.09%)
Goal
Turnusy rehabilitacyjne dla Gracjana

Gracjan Błaszkiewicz, 12 years

Babimost, lubuskie

Mózgowe Porażenie Dziecięce

Started: 24 April 2019
Ends: 24 September 2019

Poprzednie zbiórki

12,553 zł (100.00%)
zabieg fibrotomii

162

18.01.2019 - 10.03.2019

zabieg fibrotomii

162

12,553 zł

18.01.2019 - 10.03.2019

Mój syn ma 11 lat, a jego stan każdego roku się pogarsza. Jego choroby nie da się pokonać. Można z nią tylko walczyć. Jako mama Gracjanka robię wszystko, by ulżyć mu w bólu i uczynić go szczęśliwym. Mój synek potrzebuje intensywnej i specjalistycznej rehabilitacji, dzięki której uda nam się utrzymać postępy. Niestety, nie stać mnie na nią. Tym bardziej, że wychowuję go sama… Pomożesz nam?

Gracjan Błaszkiewicz

Chwile zaraz po porodzie były dramatem... Drgawki, wzmożone napięcie mięśniowe, odma płucna, hipoglikemia, obrzęk mózgu – te słowa spadały na mnie jak kamienie. Lekarze zbyt długo zwlekali z porodem, synek urodził się w bardzo ciężkiej zamartwicy. Nie było pierwszego krzyku, pierwszych chwil w ramionach mamy. Wymagał resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Miałam przygotowywać się na najgorsze…  Przeżył, z miesiąca na miesiąc jego stan się poprawiał i, choć życie Gracjana przestało być zagrożone, wiedziałam już, że będziemy musieli stoczyć długą i bolesną walkę o choć namiastkę sprawności.

Dziś Gracjan ma 11 lat i stwierdzone dziecięce porażenie mózgowe. Synek jeszcze nigdy postawił pierwszego kroku, nie usiadł sam, nie wypowiedział słowa. Nie potrafi sam jeść, ma problem z połykaniem i żuciem, nie przewraca się na boki. Cierpi, a ja robię wszystko, by bólu było jak najmniej!

Gracjanek ma za sobą zabieg fibrotomii – przeszedł go w marcu 2019 roku, dzięki pomocy dobrych ludzi. Zabieg był konieczny ze względu na bardzo bolesne przykurcze kończyn dolnych i górnych. Udało się, ale synek wciąż potrzebuje intensywnej i specjalistycznej rehabilitacji, dzięki której uda nam się utrzymać pozytywne efekty zabiegu.

Gracjan Błaszkiewicz

Sama wychowuje Gracjana. Czuwam przy nim dniami i nocami. Niestety –samą miłością nie pomogę mu w pełni. Nie zawsze jestem w stanie zdobyć pieniądze na to, czego mój synek potrzebuje, dlatego proszę Cię o pomoc raz jeszcze. Pomóż mi sprawić, że w życiu mojego dziecka będzie jak najmniej cierpienia.

–Marta, mama Gracjana

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 55 people
2,055 zł (16.09%)