Na operację Kai

Andrzej Olejnik
organizator skarbonki
9-letnia Kaja urodziła się z bardzo rzadkim schorzeniem genetycznym – zespołem Aperta. Główne cechy tej choroby to przedwczesne zarośnięcie szwów czaszkowych prowadzące do deformacji twarzoczaszki,palcozrost dłoni i stóp, rozszczep podniebienia, zbyt szerokie rozstawienie gałek ocznych.

Kaja to cudowna dziewczynka. Mimo że od swoich narodzin spędziła mnóstwo czasu w szpitalach i przeszła już11 poważnych operacji, świetnie integruje się z najbliższym otoczeniem, a nowi znajomi nie stanowią dla Niej żadnego problemu. Dziewczynka bardzo lubi pływać, a ostatnio jej pasją stały się konie. Jak mówi nam jej mama - to na razie początki, ale zaangażowanie z Jej strony jest ogromne.
W 98% przypadków mutacje wywołujące zespół Aperta pojawiają się u dzieci zdrowych rodziców. Prawdopodobieństwo takiego zdarzenia wynosi 1:65 000.

Przed Kają kolejna, najważniejsza operacja - dwuetapowa korekcja twarzoczaszki i czaszki polegająca na wysunięciu środkowej części twarzy do przodu.
Planowany zabieg nie tylko przywróci Kai prawidłowe proporcje twarzy, ale przede wszystkim ułatwi jej oddychanie i pozwoli uchronić wzrok przed uszkodzeniem.

Wykonania tej skomplikowanej operacji podjął się dr Jeffrey A. Fearon z Dallas w stanie Teksas w USA. Jednak warunkiem zakwalifikowania się do zabiegu jest wpłata 180 000 złotych (58 000 $). Kwota ta obejmuje opiekę pediatry, lekarza na OIOM-ie, neurochirurga, anestezjologa oraz pokrywa koszty badań, sali operacyjnej, pobytu na oddziale intensywnej terapii i samej operacji.

Tak ogromnej sumy rodzina nie jest w stanie zdobyć we własnym zakresie. Dlatego w jej imieniu zwracamy się z ogromną prośbą o pomoc w zebraniu części potrzebnej kwoty 10 000 złotych.

http://www.siepomaga.pl/f/mamserce/c/479

Pozdrawiam Andrzej Olejnik 
Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
Andrzej Olejnik
Kaja Więcław
Amerykański Sen Kai
0%
0 zł Supported by 0 people CEL: 2,700 ZŁ