Nie czuję rąk, ani nóg. Moje ciało to klatka. Proszę, pomóż mi...

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 378 people
13,005 zł (1.16%)
To reach our goal: 1,103,547 zł
Donate Donate
Goal
operacja kręgosłupa w St Marys Medical Center Paley Istitute

Ewa Wojtasiak, 59 years

Chodzież, wielkopolskie

Mielopatia szyjna, osłabienie siły mięśniowej nóg i rąk

Started: 29 November 2018
Ends: 01 July 2021

Poprzednie zbiórki

4,566 zł (90.02%)
konsultacja u dr Feldman, transport medyczny do Warszawy

98

06.08.2018 - 28.08.2018

konsultacja u dr Feldman, transport medyczny do Warszawy

98

4,566 zł

06.08.2018 - 28.08.2018

Tak trudno jest żyć, będąc skazanym na pomoc innych ludzi. Dopóki mam bliskich i rodzinę, ma się kto mną zaopiekować. Co jednak, jeśli ich zabraknie?

Z powodu choroby poruszam się na wózku inwalidzkim. Bez poważnej operacji nigdy z niego nie wstanę. Dwa lata temu byłam na konsultacji u doktora Feldmana z Paley Institute. To od niego otrzymałam szansę i nadzieję! Ta nadzieja kosztuje jednak bardzo dużo. Ponad milion złotych za sprawność, za operację w USA!


Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać".

-Antoine de Saint-Exupéry

Mam na imię Ewa. Wierzę w te słowa i wierzę, że dzięki ludziom o wielkich sercach będę wreszcie mogła podnieść się z wózka. Odkąd wiem, że jest taka możliwość, nie myślę właściwie o niczym innym.

Ewa Wojtasiak

Choruję od dziecka, ale jeszcze nigdy nie było aż tak źle, jak teraz. Podczas operacji w 2016 roku doszło do błędu – został uszkodzony mój rdzeń kręgowy. Ale od początku… Kiedy byłam dzieckiem, zdiagnozowano u mnie krzywicę witamino D-zależną. Moje kości i kręgosłup zawsze były słabe, ale chodziłam, poruszałam rękoma. Wszystko to okupione było wielkim bólem, bo ciągle musiałam przechodzić zabiegi i operacje. Przeszłam kilkanaście operacji, dzięki czemu byłam w stanie “jakoś” funkcjonować. Aż do operacji z 2016 roku, podczas której uszkodzono rdzeń…

Od tamtego czasu cierpię na mielopatię. Straciłam czucie w rękach, a pracowałam wcześniej jako krawcowa. Usiadłam na wózku... Choroba zabrała mi możliwość pracy. Dzisiaj wiążę koniec z końcem i, gdyby nie moja siostra, nie wiem, jak dałabym sobie radę. Nie potrafię sama jeść, pójść do toalety, wstać z łóżka. Codziennie czuję paniczny strach przed tym, że kiedyś nie będzie kto miał mi pomóc, że zostanę sama. W Polsce nikt już nie chce podjąć się operacji.

Podczas konsultacji u doktora Feldmana otrzymałam szansę na to, by mój najgorszy sen się nie spełnił, bym jeszcze kiedyś mogła być sprawna. Zostałam zakwalifikowana do operacji, która może się odbyć tylko i wyłącznie w USA. To dla mnie jedyna i ostatnia nadzieja, żeby mogła zacząć ruszać rękoma i chodzić. Niestety taka operacja wiąże się z horrendalnymi kosztami – to ponad milion złotych…

Proszę, pokaż swoje wielkie serce, daj mi nadzieję, że jeszcze kiedyś sama wstanę...

Charity collection verified by the Siepomaga Foundation
Supported by 378 people
13,005 zł (1.16%)
To reach our goal: 1,103,547 zł
Donate Donate