🎅🏽 Zostań Świętym Mikołajem🎅🏽 Zbieramy na paczki żywnościowe dla potrzebujących!

Closed
Person verified by the Siepomaga Foundation
25,332 zł
Supported by 681 people
Goal
Paczki żywnościowe dla ubogich

Akcja Zostań Świętym Mikołajem

Sopot

Pomoc społeczna

Started: 03 December 2020
Ends: 20 December 2020

Zostań Świętym Mikołajem - pomóż nam kupić paczki z żywnością dla najbardziej potrzebujących!

Ten rok jest inny - dla nas wszystkich. Ten rok jest trudniejszy zwłaszcza dla starszych, samotnych osób - odizolowanych od świata, od najmniejszych nawet przyjemności, jak choćby rozmowa z sąsiadem, w nieustannym strachu o własne zdrowie i życie. Pomóż nam sprawić, by choć w te Święta ich dzień się rozjaśnił!

Akcja Zostań Świętym Mikołajem

Od 25 lat jako wolontariusze organizujemy naszą akcję świątecznej pomocy potrzebującym - zbieramy pieniądze, za które kupujemy paczki z żywnością i drobne upominki dla dzieci. Wśród osób, którym pomagamy, są głównie seniorzy - samotni, starsi ludzie, którzy bardziej niż na prezent, czekają na nas. A przychodziliśmy zawsze w Wigilię. Było łamanie się opłatkiem, łzy wzruszenia. Po prostu obecność, która dla tych ludzi była najcenniejszym darem. 

W tym roku wszystko stanęło pod znakiem zapytania… Rokrocznie w Sopocie organizowaliśmy Bal Charytatywny, z którego dochód pozwalał nam organizować paczki. Ze względu na epidemię teraz bal nie może się odbyć, a my zostaliśmy bez środków, za które kupilibyśmy paczki żywnościowe…

Akcja Zostań Świętym Mikołajem

Stąd też pomysł na zbiórkę internetową! Choć pandemia wszystkim daje się we znaki, nie poddajemy się. Przenosimy nasz bal do internetu i zapraszamy na niego Was wszystkich - dołączcie do drużyny Świętego Mikołaja i pomóżcie tym, którzy i w tę Wigilię będą na nas czekać. Nie możemy ich zawieść, zwłaszcza w tym trudnym roku!

Chcielibyśmy zebrać minimum 12 tysięcy złotych, jednak każda większa kwota pozwoli nam obdarować więcej potrzebujących osób! Mamy cichą nadzieję, że może uda się zebrać jeszcze więcej, a my - poza paczkami żywnościowymi - będziemy mogli kupić także prezenty dla dzieci.

Bądźcie z nami!

Wolontariusze i Fundacja Trzeba Marzyć (a w tym roku działamy z Siepomaga!)

Akcja Zostań Świętym Mikołajem

Person verified by the Siepomaga Foundation
25,332 zł
Supported by 681 people