Lokalizacja

  • Cała Polska
  • dolnośląskie
  • kujawsko-pomorskie
  • lubelskie
  • lubuskie
  • łódzkie
  • małopolskie
  • mazowieckie
  • opolskie
  • podkarpackie
  • podlaskie
  • pomorskie
  • śląskie
  • świętokrzyskie
  • warmińsko-mazurskie
  • wielkopolskie
  • zachodniopomorskie
Ochotnicza Straż Pożarna w Miłakowie
Ochotnicza Straż Pożarna w Miłakowie

Pomóż zebrać środki na nowy wóz strażacki dla OSP w Miłakowie!

Zakup nowego wozu ratowniczo-gaśniczego przeznaczonego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Miłakowie (powiat ostródzki, województwo warmińsko-mazurskie) planowany był od dłuższego czasu, a inwestycję traktujemy jako niezbędną i priorytetową dla sprawnego funkcjonowania jednostki i bezpieczeństwa mieszkańców zarówno gminy jak i powiatu.  Obecnie dysponujemy czterema samochodami ratowniczo-gaśniczymi, w tym ponad 45-letnim samochodem Star 244, który ulega ciągłym awariom i po każdym wyjeździe wymaga napraw. Nasz najnowszy samochód - Scania P360 - ma już ponad 10 lat. W roku 2022 wyjeżdżaliśmy do działań ratowniczo-gaśniczych 156 razy. W naszych szeregach mamy 32 wyszkolonych druhów, którzy są gotowi do działania. Brakuje nam tylko samochodu, aby mogli bezpiecznie wyjechać do działań. Mnóstwo starań, zabiegów i wysiłku na zdobycie środków przynosi oczekiwany efekt. Niestety, rosnące ceny sprawiają, że zabezpieczona kwota okazuje się być niewystarczająca. Bez dodatkowych środków, zakup samochodu nie będzie możliwy. Nie jest łatwo prosić o pomoc, jednak w zaistniałej sytuacji postanowiliśmy zwrócić się do wszystkich, którzy mogą i chcą pomóc. Liczy się każda kwota, nawet symboliczna złotówka.  Wszystkim, którzy zechcą nas wesprzeć, już teraz z całego serca dziękujemy.

4 045 zł
Fundacja Pomocy Seniorom i Kresowiakom
Fundacja Pomocy Seniorom i Kresowiakom

Pomóż nam wspierać Ukrainę!

Kochani! Prosimy o wsparcie naszej oficjalnej zbiórki Pomocy Ukrainie. Nasz świat zmienił się brutalnie nad ranem 24 lutego 2022 r.. Na ukraińskie miasta spadły z ogromnym hukiem rosyjskie bomby, siejąc śmierć i zniszczenie. O tych wydarzeniach będą się w przyszłości uczyć nasze dzieci z podręczników do historii. Oprócz łamiących serce informacji o tysiącach zabitych niewinnych ludzi i katastrofie humanitarnej, w której obliczu stanęła wschodnia Europa, znajdzie się tam też z pewnością relacja z największej akcji pomocowej w dziejach naszego kraju. O nieskończonej ilości ludzi dobrego serca, którzy ruszyli z ratunkiem: na granicę, na dworce, a także, narażając własne życie, jechali w głąb Ukrainy, dostarczając pomoc bezpośrednio tam na miejscu. Od pierwszego dnia napaści Rosji na Ukrainę również Fundacja Pomocy Seniorom i Kresowiakom mocno działa w zakresie POMOCY HUMANITARNEJ naszym sąsiadom Ukraińcom. Przywieźliśmy z Ukrainy i rozlokowaliśmy 214 osób (kobiet, dzieci i seniorów). Dostarczyliśmy też bezpośrednio do magazynów we Lwowie i Kijowie (sortownie) blisko 65 ton jedzenia i 3 pełne busy środków medycznych. Łącznie przejechaliśmy ponad 55.000 km na granicę w: Dorohusku, Medyce, Korczowej i Przemyślu, wydając ok. 57.000 PLN. Kilkukrotnie wjeżdżaliśmy z pomocą humanitarną także na teren Ukrainy. Zorganizowaliśmy także dwa duże transporty TIRami, jeden o wartości 1.600.000 PLN drugi 1.986.864 PLN co daje wartość 3.586.864 PLN oraz udzieliliśmy pomocy w zakresie wsparcia pomocy Ukraińcom w Polsce m.st. Warszawa dzielnicy Wawer o wartości 152.000 PLN i innym organizacjom pozarządowym o wartości 30.000 PLN. Niestety, potrzeby są wciąż ogromne (w pierwszej kolejności jedzenie długoterminowe, woda do picia, opatrunki) i nie jesteśmy już w stanie wszystkiego opłacać własnym sumptem. Dlatego też uruchamiamy tę zbiórkę i prosimy Was... Jeśli możecie nas wesprzeć i pomóc nam pomagać ofiarom wojny, będziemy wdzięczni. #StandWithUkraine #StopWar #SlavaUkraini #NoWar Путін іди на хуй!

3 880 zł
Fundacja LifeLine
6 dni do końca
Fundacja LifeLine

Dla Ojczyzny poświęcili zdrowie - pomóż poszkodowanym ukraińskim żołnierzom

Wojna odebrała im zdrowie, ale nie chęci do życia i walki❗️Wesprzyj zbiórkę, która umożliwi realizację różnorodnych programów pomocowych dla poszkodowanych żołnierzy ukraińskich. Jednym z kluczowych obszarów naszej działalności jest protezowanie weteranów wojennych, którzy stracili kończyny lub doznali poważnych obrażeń fizycznych w wyniku walk. Dzięki zebranym środkom Fundacja może zapewnić weteranom dostęp do wysokiej jakości protez, które znacząco poprawią ich jakość życia. Protezowanie to nie tylko sama proteza, ale też opieka psychologiczna, bo pomagamy też w procesie rehabilitacji i przyzwyczajeniu się do nowego życia z protezą. Stałe finansowanie Fundacji jest niczym tlen – pozwala działać. Koszty leczenia uzależnione są od indywidualnego przypadku pacjenta – określenia rodzaju protezy, stopnia rehabilitacji i procesu przygotowania. Zbiórka Fundacji to szansa na pomoc osobom, które najbardziej tego potrzebują. LifeLine to „nowa linia życia” i perspektywa lepszego życia dla ukraińskich bohaterów. Dziękujemy za każdą wpłatę, która pozwala nam działać!

3 830 zł
Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących Nadzieja w Krakowie
Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niewidomych i Słabowidzących Nadzieja w Krakowie

Dzień Dziecka 2023 dla dzieci niewidomych i słabowidzących w Krakowie, czyli w drodze do sprawności

1 czerwca, czyli Dzień Dziecka dla dzieci niewidomych i słabowidzących skupionych w Stowarzyszeniu Nadzieja i uczących się w Zespole Szkół i Placówek pn. "Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących" w Krakowie jest wyjątkowym dniem w roku. Tego dnia planujemy zorganizować dla naszych podopiecznych dzień spełniania małych dziecięcych marzeń i zapewnić im chwilę zapomnienia o problemach zdrowotnych. Nasz szkolny ogród przy ul. Tynieckiej w Krakowie tego dnia staje się miejscem radości, uśmiechu i przyjaźni oraz piosenki, sportu i integracji. Chcemy zorganizować wydarzenie plenerowe dla 260 dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością wzroku oraz około 60 opiekunów i wolontariuszy. Dzień Dziecka w plenerze będzie połączony z organizacją XI Tynieckich Biegów Przełajowych podsumowanych galą medalową, dyplomami i nagrodami. Chcemy postawić w szkolnym ogrodzie scenę, na której wystąpią artyści z niepełnosprawnością widzenia, dzieląc się z zebranymi swoim talentem. Na wszystkich uczestników imprezy będzie czekał poczęstunek w formie grilla. Cała akcja wiąże się z niemałymi kosztami:- zakup dla wszystkich dzieci pamiątkowych bawełnianych koszulek z wspólnym logo Centrum i Stowarzyszenia Nadzieja,- zakup medali i pucharów, - zakup nagród dla uczestników biegu, - zakup profesjonalnych numerów startowych, - zakup podium do dekoracji zawodników,- wynajęcie sceny, - wynajęcie nagłośnienia,-wynajęcie zamku dmuchanego dla małych dzieci skupionych we wczesnym wspomaganiu rozwoju małych dzieci niewidomych i słabowidzących,- zakup artykułów spożywczych na grilla, - zakup wody mineralnej, - zakup lodów dla wszystkich uczestników wydarzenia. W tym wyjątkowym dniu jakim jest Dzień Dziecka, od lat nasze dzieci doświadczają poczucia sukcesu, który daje im motywacje do pokonywania trudnej drogi rehabilitacji by znaleźć swoje swoje miejsce w świecie osób pełnosprawnych. Niech ten dzień będzie piękny.Liczy się każda złotówka!Dziękujemy za Wasze wsparcie!

3 760,00 zł ( 19,63% )
Brakuje: 15 389,00 zł
Fundacja Tacy Sami
Fundacja Tacy Sami

"Pod wodą panuje równość"!

Takiej zbiórki jeszcze na siepomaga nie było. Chcemy prosić Was o wsparcie w zorganizowaniu wyjazdu nurkowego dla 10-osobowej grupy ludzi z różnym stopniem niepełnosprawności, który został zaplanowany na pierwszą połowę listopada tego roku. Niestety, rosnące z dnia na dzień ceny powodują, że nasze plany mogą zostać pogrzebane... Dlaczego ten wyjazd dla osób z niepełnosprawnością jest taki ważny? Przytoczmy tutaj słowa pani Joanny Pajdak-Subry z wywiadu dla magazynu Zwierciadło, psycholożki i wieloletniego instruktora nurkowania, która odpowiada za wyszkolenie uczestników naszego wyjazdu: "Widzę, jak świetną robotę rehabilitacyjną robi nurkowanie. Dla fizyczności jest lekarstwem, ale jest nim także dla psychiki. Znam osoby, dla których nurkowanie było ostatnią, jedyną już deską ratunku, w sensie dotknięcia i poczucia radości. To były osoby, którym dosłownie nie chciało się już żyć.Miałam sytuację, kiedy zadzwoniła do mnie lekarka prowadząca pewnego młodego chłopaka, powiedziała, że wystawi mu skierowanie, obym tylko pomogła mu spróbować z nurkowaniem, bo ona nie ma już żadnego punktu zaczepienia, nie wie, jak z nim rozmawiać, musi mu znaleźć kotwicę, element radości, który przytrzyma go przy życiu. I udało się." Fundacja Tacy sami od 20 lat uczy nurkować osoby z różnym rodzajem i stopniem niepełnosprawności. Szkolimy osoby po urazach rdzenia kręgowego, po porażeniu mózgowym, amputacjach. Jako jedyni w Polsce szkolimy też osoby niesłyszące, a także z zespołem Downa czy z upośledzeniem umysłowym. Niestety... Ani fundacja, ani uczestnicy, utrzymujący się w większości z niewielkich rent nie są gotowi na dodatkowe wydatki... Dlatego z całego serca prosimy Was o pomoc!

3 727,00 zł ( 35,03% )
Brakuje: 6 912,00 zł
Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych i Potrzebujących Wsparcia Lalkowy
6 dni do końca
Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych i Potrzebujących Wsparcia Lalkowy

Pomóż Podopiecznym Warsztatów Terapii Zajęciowej Lalkowy dalej się rozwijać!

Tworzymy miejsce do rozwoju ponad 20 uczestnikom, z różnym stopniem niepełnosprawności. Uczymy ich samodzielności i szukamy pól, w których mogą zwiększać swoje umiejętności, aby być jak najbardziej samodzielnymi. Niestety rosnące koszty mocno nas ograniczają.  Koszt dowozu uczestników na terapię od roku przewyższa nasze możliwości finansowe. Potrzebujemy swojego busa, aby odbierać i odwozić naszych podopiecznych i kontynuować pracę z nimi.    Wystąpiliśmy z wnioskiem w projekcie o dofinansowanie zakupu busa przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych. Zbieramy na wkład własny - jesteśmy już bardzo blisko celu, ale bez Waszego wsparcia może się nie udać. KIM JESTEŚMY? Stowarzyszenie „Przyjaciół osób Niepełnosprawnych i Potrzebujących Wsparcia” powstało w lipcu 2004 roku. Stowarzyszenie realizuje swoje cele i środki poprzez działanie na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących wsparcia. Także stowarzyszenie powołało do życia Warsztaty Terapii Zajęciowej w Lalkowach, w grudniu 2006 roku. Jest to placówka dziennego pobytu przeznaczona dla osób niepełnosprawnych z umiarkowanym i znacznym stopniem niepełnosprawności, ze wskazaniami do uczestniczenia w terapii. Placówka podzielona jest na cztery pracownie tematyczne: komputerowa, gospodarstwa domowego, krawiecka, plastyczno – ogrodnicza oraz jako osobny gabinet rehabilitacyjny. W placówce odbywa się  rehabilitacja i terapia osób niepełnosprawnych, (na płaszczyznach: zdrowotnej, zawodowej i społecznej) mająca za zadanie zapoznać środowisko z niepełnosprawnością, przystosować osoby niepełnosprawne do życia w tym środowisku, podjęcia pracy przez osoby niepełnosprawne, zadbać o ich stan zdrowia poprzez ćwiczenia, ruch.  Każdy z naszych Uczestników jest inny i każdy wspaniały! Możecie poznać nas bliżej na naszych social mediach: https://www.facebook.com/LalkowyWTZ i Instagramie: wtz_lalkowy_ Główną misją Stowarzyszenia jest niesienie dobra, pomocy i wsparcia osobom, które najbardziej tego potrzebują.  Wszystkie środki ze zbiórki zostaną przeznaczone na pokrycie wkładu własnego do zakupu busa i kosztów towarzyszących. Z serca dziękujemy każdemu kto zechce nam pomóc! <3 

3 718,00 zł ( 23,3% )
Brakuje: 12 239,00 zł
Fundacja Serca dla Maluszka
Fundacja Serca dla Maluszka

Zawalcz z nami o sprawność dzieci!

"Leśna Ścieżka" to gabinet terapeutyczny, działający pod egidą Fundacji "Serca dla Maluszka", który prowadzi swoich pacjentów do celu, którym jest lepsza sprawność i tym samym większa samodzielność. Naszą fundacyjną misją zawsze było dążenie do tego, aby każde dziecko z niepełnosprawnością, potrzebujące i chore, miało możliwość podjęcia wszelkich działań oraz skorzystania ze wszystkich sposobów w walce o swoje zdrowie, sprawność i życie - stąd pomysł na "Leśną Ścieżkę", gdzie zespół specjalistów troszczy się o wszystkich potrzebujących, którzy się do nas zgłoszą.Już niedługo w naszym gabinecie pojawi się również Innowalk, który jest nowoczesnym urządzeniem medycznym, pozwalającym na doświadczenie prawidłowego ruchu kroczenia dzieciom z poważnymi niepełnosprawnościami. Jeden zrealizowany cel nie oznacza oczywiście końca naszej walki o sprawność naszych Podopiecznych. Marzymy o tym, by kolejne Maluszki poznały leśne zakątki naszego Gabinetu, dlatego pragniemy poinformować, że obecnie zbieramy środki, które umożliwią nam sfinansowanie darmowych godzin terapii i rehabilitacji w ramach turnusów w Leśnej Ścieżce.  Od początku września 2022 r. Fundacja "Serca dla Maluszka" zapewniła 253 darmowych godzin rehabilitacji i dofinansowania do aż 111 turnusów rehabilitacyjnych! Poznajcie Maluszki, którym udało się już zwiedzić wszystkie zakamarki Leśnej Ścieżki. Głęboko wierzymy w to, że wspólnie z Państwa pomocą odmienimy los wielu chorych dzieci i sprawimy, że będą one funkcjonować tak jak ich zdrowi rówieśnicy. Pola (3 lata) każdego dnia dzielnie stawia czoła postawionym jej diagnozom - hipotrofii, trisomii chromosomu 10 (częściowej), podejrzeniu złożonej kraniosynostozy, zwichnięciu biodra prawego i opóźnionego rozwoju psychoruchowego. Między innymi dzięki zajęciom rehabilitacyjnym w Leśnej Ścieżce na buzi naszej Podopiecznej stale pojawia się uśmiech!  Franio (2 lata) w 11 miesiącu jego życia zmierzył się z pierwszym atakiem padaczkowym. Ze względu na swoje schorzenie nasz Podopieczny poddawany jest leczeniu farmakologicznemu (trzema różnymi lekami p/padaczkowymi), rehabilitacji ruchowej, terapii logopedycznej i psychologicznej. Korzystając z zajęć w Leśnej Ścieżce, Franio jest na dobrej drodze do czynienia postępów w swoim rozwoju.  U naszej Podopiecznej Oli (7 lat) zdiagnozowano całościowe zaburzenia rozwoju, regres, autyzm wczesnodziecięcy oraz mutyzm wybiórczy. Ola ma trudności w kontaktach z innymi ludźmi, dziećmi, żyje w lęku, trudno ją wyciągnąć z domu, chodzi w słuchawkach wygłuszających, ma silną nadwrażliwość słuchową, która np. zwykły spacer zmienia w wyzwanie. Tym bardziej cieszymy się, że korzystając z zajęć w Leśnej Ścieżce, Ola obdarzyła dużym zaufaniem naszych specjalistów. Kubuś (5 lat) urodził się w 2018 roku z zespołem Cornelli de Lange - CdLS, zwanym także karłowatością amsterdamską. Jest to zespół wad wrodzonych uwarunkowanych genetycznie. Oznacza to, że rozwój jest zaburzony, a w przyszłości może się pogłębić. Bardzo pomocne w rozwoju Kubusia jest uczestnictwo w turnusach rehabilitacyjnych oraz korzystanie ze specjalistycznych sprzętów wspomagających rozwój i funkcjonowanie, dlatego ogromnie cieszymy się, że w Leśnej Ścieżce jesteśmy w stanie mu to zapewnić.  Franciszek (5 lat) od 6 miesiąca życie wymaga stałej rehabilitacji ze względu na rozpoznanie obniżonego napięcia mięśniowego. W czerwcu 2020 roku wyniki badania genetycznego potwierdziły u naszego Podopiecznego dystrofię mięśniową Duchenne'a. Bez intensywnej, regularnej rehabilitacji chłopiec nie byłby w stanie cieszyć się swoim dzieciństwem. Mimo tego, że ćwiczenia często wymagają wielu poświęceń, w Leśnej Ścieżce jest również czas na zabawę! Oliwia (7 lat) dzielnie poddaje się intensywnym, codziennym ćwiczeniom od najwcześniejszych chwil swojego życia. Nasza Podopieczna ma tylko jedną nerkę i poważną wadę kręgosłupa (rozszczep i zakotwiczony rdzeń kręgowy). Konieczność regularnej i intensywnej rehabilitacji jest ogromnym obciążeniem dla budżetu, dlatego cieszymy się, że dzięki darmowym godzinom rehabilitacji, z których mogła skorzystać Oliwka, pomogliśmy ten budżet odciążyć! Każdy gest będzie dla nas ogromnym wsparciem w walce o lepszą przyszłość najbardziej potrzebujących. Twoja pomoc niesie za sobą realny wpływ na zdrowie i sprawność osób z niepełnosprawnościami - czy wiesz co to oznacza? To dowód na to, że jesteś SuperBohaterem!

3 691,00 zł ( 17,34% )
Brakuje: 17 586,00 zł
Fundacja Dbam o Mój Zasięg
Fundacja Dbam o Mój Zasięg

"Zdrowy Świat Młodych Cyfrowych" - wspieramy zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży w cyfrowym świecie

Mówi się, że dzieci są naszą przyszłością. My jesteśmy ich teraźniejszością. Pomóż nam zrobić wszystko, aby zawalczyć o zdrowie psychiczne całego pokolenia dorastających dzieci. To one stworzą społeczeństwo, w którym będziemy żyć w kolejnych latach. Od dawna z bliska obserwujemy i badamy wyzwania, z jakimi mierzą się młodzi ludzie. Depresja, lęk, e-uzależnienia, poczucie samotności, brak wartościowych alternatyw i bliskich relacji w świecie offline to jedynie wybrane problemy, na które wskazuje sama młodzież. Kryzys zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży realnie dotyka nas wszystkich, dlatego wszyscy solidarnie powinniśmy działać. Wiemy również z badań, że jeśli jako dorośli nie reagujemy na te problemy, to tracimy relacje z dziećmi, które uciekają w świat cyfrowy i mają coraz mniejsze poczucie przynależności w świecie offline. Celem naszej kampanii jest realna poprawa dobrostanu (psychicznego, fizycznego oraz społecznego) dzieci i młodzieży korzystających na co dzień z internetu i cyfrowych narzędzi ekranowych. Do tej pory przeprowadziliśmy badania wśród 51 tysięcy młodych osób. …te dane są alarmujące i mobilizują nas do jeszcze aktywniejszego działania na rzecz zdrowia psychicznego dzieci. Dlatego też, zebrane środki finansowe chcemy przeznaczyć nie tylko na działania profilaktyczne, ale również i lecznicze. JAKIE DZIAŁANIA O CHARAKTERZE LECZNICZYM, INTERWENCYJNYM CHCEMY REALIZOWAĆ? - w pierwszej kolejności chcemy przeprowadzić zajęia psychologiczne i psychoterapeutyczne. W dalszych etapach planujemy: - prowadzenie konsultacji dla rodziców- telefon zaufania dla młodzieży i rodziców- grupa wsparcia dla rodziców online- prowadzenie superwizji dla nauczycieli- wsparcie psychologiczne podczas wakacyjnych kolonii offline dla dzieci i młodzieży- specjalistyczne szkolenia dla opiekunów kolonii w zakresie neuroróżnorodności- wsparcie świetlic środowiskowych w świadczeniu opieki i niesieniu pomocy dzieciom Dziękujemy za każdą wpłatę, która pozwala nam pomagać więcej!    

3 639,00 zł ( 12,13% )
Brakuje: 26 361,00 zł
Fundacja Siepomaga
Fundacja Siepomaga

Gala Biznes Boxing Polska 09/05/24 WARSZAWA

Zapraszamy wszystkich do wspierania Naszych zawodników, którzy będą przygotowywali się przez 8 tygodni do 3 rundowej bokserskiej walki w ringu przed setkami osób! Na gali Biznes Boxing Polska będziemy zbierali pieniądze dla Fundacji Siepomaga która przekaże całą zbiórkę do Fundacji Bądź. Poza walkami odbędą się wspaniałe licytacje, z których pieniądze zostaną w pełni przekazane na konto Fundacji Bądź! Uroczysta gala odbędzie się 9 maja w Kubie Bank w Warszawie. Bądźcie z nami tego wieczoru!

3 626 zł

Obserwuj ważne zbiórki