Pomóż nam wspierać Ukrainę!

Zdjęcie zbiórki

Pomóż nam wspierać Ukrainę!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0197855
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

pomoc humanitarna dla Ukrainy

Rozpoczęcie: 5 Kwietnia 2022

Opis zbiórki

Kochani! Prosimy o wsparcie naszej oficjalnej zbiórki Pomocy Ukrainie. Nasz świat zmienił się brutalnie nad ranem 24 lutego 2022 r.. Na ukraińskie miasta spadły z ogromnym hukiem rosyjskie bomby, siejąc śmierć i zniszczenie. O tych wydarzeniach będą się w przyszłości uczyć nasze dzieci z podręczników do historii. Oprócz łamiących serce informacji o tysiącach zabitych niewinnych ludzi i katastrofie humanitarnej, w której obliczu stanęła wschodnia Europa, znajdzie się tam też z pewnością relacja z największej akcji pomocowej w dziejach naszego kraju. O nieskończonej ilości ludzi dobrego serca, którzy ruszyli z ratunkiem: na granicę, na dworce, a także, narażając własne życie, jechali w głąb Ukrainy, dostarczając pomoc bezpośrednio tam na miejscu.

Od pierwszego dnia napaści Rosji na Ukrainę również Fundacja Pomocy Seniorom i Kresowiakom mocno działa w zakresie POMOCY HUMANITARNEJ naszym sąsiadom Ukraińcom. Przywieźliśmy z Ukrainy i rozlokowaliśmy 214 osób (kobiet, dzieci i seniorów). Dostarczyliśmy też bezpośrednio do magazynów we Lwowie i Kijowie (sortownie) blisko 65 ton jedzenia i 3 pełne busy środków medycznych. Łącznie przejechaliśmy ponad 55.000 km na granicę w: Dorohusku, Medyce, Korczowej i Przemyślu, wydając ok. 57.000 PLN. Kilkukrotnie wjeżdżaliśmy z pomocą humanitarną także na teren Ukrainy. Zorganizowaliśmy także dwa duże transporty TIRami, jeden o wartości 1.600.000 PLN drugi 1.986.864 PLN co daje wartość 3.586.864 PLN oraz udzieliliśmy pomocy w zakresie wsparcia pomocy Ukraińcom w Polsce m.st. Warszawa dzielnicy Wawer o wartości 152.000 PLN i innym organizacjom pozarządowym o wartości 30.000 PLN.

Niestety, potrzeby są wciąż ogromne (w pierwszej kolejności jedzenie długoterminowe, woda do picia, opatrunki) i nie jesteśmy już w stanie wszystkiego opłacać własnym sumptem. Dlatego też uruchamiamy tę zbiórkę i prosimy Was... Jeśli możecie nas wesprzeć i pomóc nam pomagać ofiarom wojny, będziemy wdzięczni.

#StandWithUkraine #StopWar #SlavaUkraini #NoWar Путін іди на хуй!Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0197855
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki