Fundacja Druga Strona Lustra

Fundacja Druga Strona Lustra
1 Stały Pomagacz
Wpłata anonimowa
20 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

Typ Organizacja charytatywna

Lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Jesteśmy organizacją zajmującą się łamaniem tabu istniejącego wokół tematu zaburzeń psychicznych u dzieci, W ramach naszych działań zajmujemy się psychoedukacją, warsztatami profilaktycznymi w szkołach, szerzeniem wiedzy o zdrowiu psychicznym oraz  opieką nad dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami psychicznymi.

Jednym z naszych priorytetów jest troska o dzieci, które doświadczyły zaburzeń psychicznych. W ramach swoich działań Fundacja prowadzi m.in. weekendowe warsztaty w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Staramy się, aby warsztaty te stanowiły oddech po zajęciach terapeutycznych i leczniczych odbywających się w dni powszednie. W pracy opieramy się na budowaniu relacji i akceptacji. Wraz z dziećmi gramy w gry planszowe, co tydzień prowadzimy inne zajęcia artystyczne, często tematycznie zaproponowane przez pacjentów, a także rozmawiamy, słuchamy muzyki i odpoczywamy. Do wspólnego spędzania czasu staramy się też zapraszać rodziców, którzy przychodzą w odwiedziny do dzieci, tak aby ten czas był dla nich przyjemny i mniej stresujący.

Warsztaty w całości opierają się na pracy wolontariuszy, ale by mogły się odbywać potrzebujemy materiałów do pracy. Kredki, farby, glina, czy koraliki to materiały, które są jednorazowe i mimo, że pojedynczo niedrogie w sumie pochłaniają duże ilości funduszy. Także gry planszowe, których używamy na oddziale i siedziska ulegają zużyciu. Jest to jakiś wskaźnik naszego sukcesu, ponieważ zajęcia wyciągają dzieci z samotnego siedzenia w szpitalnych pokojach, ale jednocześnie to kwestia generująca kolejne koszty.   Serdecznie prosimy o wsparcie. Każde wpłacone 5 zł to blok rysunkowy lub kredki dla dzieciaka, każde 100 zł pozwala poprowadzić warsztaty dla całej szpitalnej grupy. Przesyłajmy dobrą energię i uśmiech tam, gdzie tak rzadko jest dostarczana! :)  

Więcej szczegółów o Fundacji można znaleźć na stronie: www.drugastronalustra.org

1 Stały Pomagacz
Wpłata anonimowa
20 zł miesięcznie