Fundacja Druga Strona Lustra

Fundacja Druga Strona Lustra

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Warszawa, mazowieckie

Jesteśmy organizacją zajmującą się łamaniem tabu istniejącego wokół tematu zaburzeń psychicznych u dzieci, W ramach naszych działań zajmujemy się psychoedukacją, warsztatami profilaktycznymi w szkołach, szerzeniem wiedzy o zdrowiu psychicznym oraz  opieką nad dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami psychicznymi.

Jednym z naszych priorytetów jest troska o dzieci, które doświadczyły zaburzeń psychicznych. W ramach swoich działań Fundacja prowadzi m.in. weekendowe warsztaty w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Staramy się, aby warsztaty te stanowiły oddech po zajęciach terapeutycznych i leczniczych odbywających się w dni powszednie. W pracy opieramy się na budowaniu relacji i akceptacji. Wraz z dziećmi gramy w gry planszowe, co tydzień prowadzimy inne zajęcia artystyczne, często tematycznie zaproponowane przez pacjentów, a także rozmawiamy, słuchamy muzyki i odpoczywamy. Do wspólnego spędzania czasu staramy się też zapraszać rodziców, którzy przychodzą w odwiedziny do dzieci, tak aby ten czas był dla nich przyjemny i mniej stresujący.

Warsztaty w całości opierają się na pracy wolontariuszy, ale by mogły się odbywać potrzebujemy materiałów do pracy. Kredki, farby, glina, czy koraliki to materiały, które są jednorazowe i mimo, że pojedynczo niedrogie w sumie pochłaniają duże ilości funduszy. Także gry planszowe, których używamy na oddziale i siedziska ulegają zużyciu. Jest to jakiś wskaźnik naszego sukcesu, ponieważ zajęcia wyciągają dzieci z samotnego siedzenia w szpitalnych pokojach, ale jednocześnie to kwestia generująca kolejne koszty.   Serdecznie prosimy o wsparcie. Każde wpłacone 5 zł to blok rysunkowy lub kredki dla dzieciaka, każde 100 zł pozwala poprowadzić warsztaty dla całej szpitalnej grupy. Przesyłajmy dobrą energię i uśmiech tam, gdzie tak rzadko jest dostarczana! :)  

Więcej szczegółów o Fundacji można znaleźć na stronie: www.drugastronalustra.org