Miejsce, w którym wspólnie sprawiamy cuda

Wierzymy w ludzi, dla których "dziękuję" i satysfakcja z niesienia pomocy, jest wystarczającym powodem, by działać. Jesteśmy po to, by razem z Tobą stworzyć miejsce, w którym potrzeba pomocy przestanie być utożsamiana z bezsilnością. To właśnie dzięki świadomemu, aktywnemu działaniu codziennie budzimy się w lepszym świecie.

Co to jest Siepomaga.pl?

Siepomaga.pl, to serwis, dzięki któremu możesz nieść pomoc najbardziej potrzebującym w najprostszy możliwy sposób.

Na Siepomaga.pl znajdziesz:

  • zbiórki dla Potrzebujących – w formie apeli, zgłaszane są przez fundacje, które reprezentują Podopiecznych. To właśnie po stronie Fundacji leży obowiązek pierwszej weryfikacji celu zbiórki, oraz wydatkowanie zebranych środków. Następnie zbiórki w Siepomaga.pl trafiają do naszego zespołu redakcyjnego, gdzie następuje ich powtórna weryfikacja i w ostatecznej formie trafiają do serwisu. Wszystkie zbiórki dla Potrzebujących możesz przeglądać tutaj.
  • zbiórki dla organizacji pozarządowych – Wszystkie zarejestrowane u nas organizacje, można bezpośrednio wesprzeć darowizną. Środki te organizacja przekazuje na swoje potrzeby oraz realizację celów statutowych,
  • Skarbonki Pomagaczy – czujesz się na siłach i chcesz zebrać środki bezpośrednio wśród swoich znajomych? Nic prostszego – załóż swoją własną wirtualna puszkę. Środki zebrane przez Ciebie i Twoich przyjaciół widoczne są zarówno w wirtualnej skarbonce, jak i w ogólnej kwocie zebranej na dany cel.
Jak założyć zbiórkę dla Potrzebującego?

Poproś swoją fundację o zamieszczenie zbiórki na Siepomaga.pl - jeżeli cel zbiórki jest zgodny z zasadami naszego serwisu, skontaktuje się z Tobą Opiekun, który pomoże Ci w przygotowaniu apelu oraz w promocji zbiórki.

Jeżeli Potrzebujący nie jest podopiecznym fundacji, skorzystaj z opcji “Zgłoś Potrzebującego”, a w ciągu kilku godzin wyjaśnimy wszystkie Twoje wątpliwości i zaproponujemy najlepsze możliwe rozwiązanie.

Ja też chcę pomóc – jak to zrobić?

Siepomaga powstało po to by Ci to maksymalnie ułatwić. Wejdź na stronę zbiórek i wybierz tę, która najbardziej poruszyła Twoje serce. Kliknij przycisk “Wesprzyj”, a system zrobi resztę za Ciebie i przekieruje Cię do panelu płatności, a następnie na stronę twojego banku.

Nie posiadasz konta internetowego? To nie problem, bo na tym etapie możesz też wygenerować numer konta do przelewu tradycyjnego, którego bez problemu dokonasz na poczcie lub w oddziale banku.

Nie mieszkasz w Polsce?
Dla osób mieszkających za granicą też mamy proste rozwiązanie w postaci systemu PayPal, oraz możliwości wspierania przy pomocy kart płatniczych i kredytowych.

Znalazłeś Potrzebującego, wsparłeś go, teraz możesz zobaczyć, jak zbliżacie się wspólnie do celu. Po zaksięgowaniu wpłaty, zielony pasek na stronie apelu przesunie się w prawo zgodnie z wartością Twojej kwoty wsparcia.

Chcę założyć własną skarbonkę i zbierać

Chcesz spróbować razem ze swoimi znajomymi? Jest do tego okazja – wesele, imieniny? Nie zastanawiaj się, tylko załóż skarbonkę Pomagacza. Znajdź na stronie cel który chcesz wesprzeć i zbierajcie właśnie za pomocą skarbonki. Skarbonkę tworzysz sam, masz nad nią pełną kontrolę i sam odpowiadasz za jej promowanie. Od początku do końca jest to twoje miejsce, w którym sam tworzysz apel, sam udostępniasz swój indywidualny link i banery generowane na potrzebę Twojej zbiórki. Uzbieraną kwotę możesz zobaczyć na stronie swojej skarbonki i w podsumowaniu zbiórki głównej.

Pamiętaj, że możesz zakładać skarbonki tylko na istniejące cele lub organizacje. W innym przypadku nie mamy po po prostu możliwości rozliczenia Twojej zbiórki.

Weryfikacja celu i ochrona Darczyńców przed nadużyciami

Internet pełen jest próśb o pomoc, dlatego dbamy o to, byś w Siepomaga.pl nie musiał zastanawiać się, czy apel który właśnie czytasz jest autentyczny. Na tym, aby zbiórka była wiarygodna zależy nam najbardziej. Wiemy, że chcąc wesprzeć Potrzebującego masz prawa oczekiwać, aby środki trafiły we właściwe miejsce. My chcemy tego samego, dlatego zbiórki publikowane na stronie weryfikowane są w trzech etapach:

  • na poziomie Fundacji – Fundacja, która zgłasza apel Potrzebującego ma za zadanie zweryfikowanie jego potrzeb, sytuacji materialnej oraz określenie zasad udzielenia pomocy na podstawie zawartego porozumienia,
  • na etapie tworzenia apelu na Siepomaga.pl – abyśmy mogli opublikować apel wraz z kwotą potrzebną do zebrania potrzebujemy kosztorys. Dzięki niemu wiemy, że leczenie zostanie zastosowane i jest wskazane dla danego przypadku,
  • na etapie prowadzenia zbiórki na Siepomaga.pl – Fundacja oraz Potrzebujący/opiekun prawny są zobowiązani do aktualizowania zabranej kwoty o otrzymane darowizny, bądź dofinansowania na dany cel. Ma to za zadanie uniknięcie sytuacji powielania zbiórek na ten sam cel i zwielokrotnienia zbieranej kwoty.

Zebrane środki przekazywane są na konto Fundacji, do której należy Podopieczny, nigdy na konto prywatne. Fundacja dokonuje zakupu sprzętu medycznego, opłaca rehabilitację, operację bądź inną potrzebę, na cel której została założona zbiórka. Jeśli posiadasz niepokojące informacje odnośnie opublikowanej zbiórki koniecznie do nas napisz.

Dlaczego nie mogę opublikować apelu sam?

Prowadzenie celu za pośrednictwem fundacji ma za zadanie zapobiegać nadużyciom i wyłudzeniom, jakie mogą mieć miejsce podczas zbierania środków na konta prywatne. Organizacja ma obowiązek nadesłania rezultatu z wykorzystania środków przeznaczonych na cel.

Z czego utrzymywany jest serwis?

6% wpłat dokonywanych przez Siepomaga.pl to darowizna na cele statutowe Fundacji Siepomaga. Te fundusze przeznaczane są na promocję zbiórek, opłacenie prowizji operatorów płatności (PayU, PayPal), a także na funkcjonowanie, utrzymanie i rozwój serwisu. Ponieważ jest to darowizna na rzecz fundacji, a nie prowizja, dzięki tym środkom wspieramy też naszych podopiecznych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.

Ukryj tę wiadomość