Tak cierpieć nie powinno żadne dziecko! Ratujemy Oliwkę!

Potrzebujący zweryfikowany przez Fundację Siepomaga
100 990,66 zł
Wsparły 1 342 osoby
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0105429 Oliwia
Zbiórka na cel
Operacja zwichniętych bioder w Niemczech, leczenie skoliozy

Oliwia Hajduk, 13 lat

Bełk, śląskie

Dziecięce porażenie mózgowe, epilepsja

Nasza córeczka Oliwka od urodzenia toczy zaciętą walką o zdrowie i życie bez bólu. W trakcie porodu doszło do niedotlenienia mózgu i uszkodzenia układu nerwowego. 7 godzin później córeczka dostała pierwszych ataków padaczki, z którą zmagamy się niestety do dziś. Oliwia rehabilitowana jest od urodzenia z dobrym skutkiem, niestety efekt rehabilitacji byłby znacznie lepszy gdyby nie padaczka. Sieje spustoszenie nie tylko w główce dziecka, ale także w całym organizmie, czego efektem jest silna spastyka całego ciała. To dlatego tak ważna jest codzienna rehabilitacja. Oliwka oprócz epilepsji lekoopornej, zmaga się również z mózgowym porażeniem dziecięcym, chorobą metaboliczną i znacznym wzmożonym napięciem mięśniowym. Na dzień dzisiejszy córeczka nie potrafi utrzymać samodzielnie główki, jest wiotka. Nie mówi, nie siedzi, jest karmiona przez PEG.


Oliwka jeszcze do niedawna siedziała w wózeczku, spoglądała na świat i to, co się wokół niej dzieje z pozycji siedzącej. Jednak wszystko się zmieniło… Jedno bioderko Oliwki jest całkowicie zwichnięte, drugie podwichnięte. Każdy ruch sprawia jej ogromny ból. Przemieszczanie się z dzieckiem jest możliwe tylko w pozycji leżącej, co znacznie utrudnia codzienne funkcjonowanie. Oliwka nie jest już w stanie siedzieć, bo wiąże się to z ogromnym cierpieniem. Całymi dniami leży w łóżku, czekając na ratunek...


W Polsce nie ma szans na operację, gdyż jej przypadek jest bardzo trudny i lekarze obawiają się, że mogłaby jej po prostu nie przeżyć. Istnieje bardzo duże ryzyko komplikacji po zabiegu, a my nie jesteśmy w stanie znosić dłużej cierpienia naszego dziecka. Udało się znaleźć klinikę w Niemczech, która podejmie się leczenia Oliwki. Jego koszt jest ogromny, ale wciąż czekamy na ostateczny kosztorys. Córeczka cierpi również z powodu pogłębiającej się skoliozy. Skrzywiony kręgosłup utrudnia oddychanie i uciska na płuca, powodując częste infekcje. Dlatego zwracamy się do Was z ogromną prośbą o pomoc w zbiórce pieniędzy, na wyjazdy i operacje, która tak bardzo może poprawić jej jakość życia. Nie pozwólmy, by codzienny ból odebrał jej radość i uśmiech. Wierzymy w dobroć i Wasze otwarte serca!


Rodzice Oliwki Klaudia i Michał
 
 
 
 
 

Potrzebujący zweryfikowany przez Fundację Siepomaga
100 990,66 zł
Wsparły 1 342 osoby
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0105429 Oliwia