Coraz częściej dochodzi do groźnych upadków❗️Gabrysia potrzebuje PILNEJ operacji nóżek!

Gabrysia Stawiarska
Pilne!

Coraz częściej dochodzi do groźnych upadków❗️Gabrysia potrzebuje PILNEJ operacji nóżek!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0059089
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Operacja ortopedyczna obu nóg w Paley European Institute

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Gabrysia Stawiarska, 9 lat
Różyny, pomorskie
Brak kości promieniowych w obydwu rączkach, zespół TAR, zwichnięcie rotacyjne kolana lewego, przykurcz lewego stawu kolanowego, deformacja szpotawa i rotacyjna prawej kończyny dolnej
Rozpoczęcie: 21 Września 2023
Zakończenie: 21 Grudnia 2023

Opis zbiórki

Dobro, wsparcie i empatia, których doświadczyliśmy z Waszej strony podczas ostatniej zbiórki, były dla nas czymś wspaniałym. To dzięki Wam obie rączki naszej córeczki zostały zoperowane!
 
Wtedy byliśmy przerażeni kosztorysem, który został nam przedstawiony. Uzbieranie 350 tysięcy złotych graniczyło z cudem! Wy jednak pokazaliście, że niemożliwe staje się możliwe. Poczuliśmy spokój, niestety tylko na chwilę. Gabrysia wymaga jeszcze operacji nóg. Okazuje się, że w tym przypadku musimy uzbierać PONAD DWUKROTNOŚĆ poprzedniej zbiórki! Przerażenie znowu pojawiło się w naszym życiu.
 
Poznaj historię Gabrysi:
 
Do pewnego momentu byliśmy przekonani, że wszystko będzie dobrze. Początkowe badania nie pozostawiały wątpliwości – nasze dziecko będzie zdrowe. Niestety kolejne odarły nas z nadziei i pełnego radości oczekiwania. Lekarz, widząc obraz na USG powiedział, że rączki Gabrysi są krótsze i nie rosną proporcjonalnie do reszty ciała. Do tego dołączyło podejrzenie kolejnych wad. Ogromny stres i przerażające oczekiwanie zawitało do nas na stałe…

Gabriela Stawiarska

Wada rączek okazała się znacznie poważniejszym wyzwaniem. Gabrysia urodziła się bez kości promieniowej, a zdeformowane dłonie wyglądały, jakby przyszyto je do jej łokcia. Mając 5 lat nie mogła samodzielnie się ubrać ani umyć. 
Wiedzieliśmy, że ta wada sama nie zniknie i potrzebna będzie inwazyjna operacja. W końcu trafiliśmy na dra Paley’a, który zgodził się uratować rączki naszej kochanej dziewczynki. Koszty operacji i leczenia wyliczono na astronomicznie wielką kwotę, a wtedy nasz świat ponownie się zawalił!
 
Jednak w tym ciężkim czasie zjawiliście się Wy. Z Waszą pomocą nasza córunia przeszła operację! Jej rączki są już proste! Kości nadal wolno rosną, ale tak już jest przy tej chorobie. Otrzymaliśmy zalecenie, aby w przyszłości zająć się wydłużeniem rączek. Teraz musimy jednak skupić się na czymś innym…
 
Lekarze apelują, że należy zoperować obie nogi Gabrysi! Z uwagi jednak na złożoność wady, najpierw trzeba się zająć lewą nogą. Nasza córeczka potrzebuje więc PILNEJ operacji lewej nóżki! Gabrysia nosiła ortezy, jeździliśmy z nią na konsultacje po całej Polsce, ale ostateczny ratunek ponownie odnaleźliśmy u dra Paley’a.

Gabriela Stawiarska

Wada jest bardzo skomplikowana i uprzykrza Gabrysi codzienność. Jej noga często się trzęsie, co sprawia, że ciężko jest jej utrzymać równowagę. Coraz częściej dochodzi do niekontrolowanych i GROŹNYCH upadków! Ponadto rzepka zamiast w kolanie, jest z boku! Nogi nie można całkowicie wyprostować i ciągle jest zgięta. Lekarz był w szoku, gdy zobaczył, że kości naszej córeczki są tak mocno wykrzywione! Dziwił się, że ona potrafi w ogóle chodzić!
 
Gabrysia jednak się nie poddaje. Marzy, aby mogła poruszać się bez bólu. Tymczasem nie potrafi postawić na ziemi całej stopy i w rezultacie chodzi na placach. Nasza mała dziewczynka przeszła już tak dużo, ale to nie jest jeszcze nawet połowa! Po operacji lewej nogi, konieczne będzie zoperowanie prawej.
 
Los tak zdecydował, że nasze dziecko urodziło się z powykręcanymi rękoma. Z czasem okazało się, że problem dotyczy także nóg. Lekarze mówią, że Gabrysia została dotknięta chorobą krwi i kości. Można jej jednak pomóc!

Operacje są  warunkiem jej sprawności. Naprawione rączki są przykładem, że jest SZANSA! Jednak kosztuje ona zbyt dużo, za dużo dla zwykłego człowieka. A tutaj liczy się przecież czas! Im dłużej operacje będą przekładane, tym spada szansa na ich skuteczność.

Operacja obu nóg kosztuje niemal 800 tysięcy, to prawie milion! Wszystko musi się odbyć jednak etapami. Dlatego NAJPIERW, ale JAK NAJSZYBCIEJ musimy uzbierać 440 tysięcy, co pozwoli naprawić lewą nogę – to priorytet, który został ustalony przez lekarzy.
 
Nie jest nam łatwo prosić o pomoc. Sami chcielibyśmy zapewnić naszemu dziecku zdrowie i bezpieczną przyszłość. Jesteśmy jednak świadomi, że sami nie damy rady. Dlatego pełni nadziei prosimy Was o pomoc w uzbieraniu środków na operację. Tylko ona uchroni Gabrysię przed WÓZKIEM INWALIDZKIM.
 
Rodzice

Gabriela Stawiarska

➡️ Licytacje - Facebook

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0059089
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki