Zróbmy wszystko, by wyrwać Adasia z onkologicznego koszmaru❗️

Adaś Krzyżanowski
Pilne!

Zróbmy wszystko, by wyrwać Adasia z onkologicznego koszmaru❗️

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0343467
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Nierefundowane leczenie onkologiczne, protonoterapia

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja KAWAŁEK NIEBA
Adaś Krzyżanowski, 10 miesięcy
Warszawa, mazowieckie
Mięśniakomięsak prążkowanokomórkowy - guz kąta przyśrodkowego oka prawego
Rozpoczęcie: 15 Września 2023
Zakończenie: 1 Listopada 2023

Opis zbiórki

Nasz Adaś walczy z nowotworem i ma szansę tę walkę wygrać…
Liczyliśmy, że nasze starania wystarczą, aby pomóc naszemu synkowi, ale poświęcony czas i miłość to nie wszystko, aby Adaś mógł szczęśliwie dorastać. On jest jeszcze za młody, aby poprosić o pomoc. Robimy to w jego imieniu.

9 miesięcy temu razem ze starszą siostrą Adasia cieszyliśmy się z jego narodzin. Niestety już po dwóch miesiącach okazało się, że dla naszego syna to koniec beztroskiego dzieciństwa. Nasz Adaś nie zna życia poza oddziałem Onkologii. Ma dopiero 9 miesięcy.

Adam Krzyżanowski

Od urodzenia walczy ze straszną chorobą, a od 6 miesięcy szpital jest naszym drugim domem. Wspólnie walczymy o jego życie, powrót do normalności oraz szczęśliwego dzieciństwa.

W drugim miesiącu życia naszego synka, podczas codziennej pielęgnacji znaleźliśmy w kąciku oka twardą kulkę niewidoczną jeszcze gołym okiem. Zmiana ta rosła w błyskawicznym tempie i w ciągu trzech tygodni zaczęła przysłaniać oko.

Po kilku konsultacjach z pediatrą i okulistami, w marcu Adaś został przyjęty w trybie pilnym do Centrum Zdrowia Dziecka. Dwa tygodnie czekaliśmy na diagnozę. Wtedy zorientowaliśmy się, że życie naszego synka jest zagrożone i nie możemy spodziewać się nic dobrego…

U Adasia zdiagnozowano rhabdomyosarcoma embryonale. Po pierwszych cyklach chemioterapii i kontrolnym rezonansie okazało się, że guz nie reaguje i trzeba zmienić rodzaj leczenia na mocniejszy, bardziej wyniszczający organizm naszego synka. Od tego czasu opuszczamy oddział onkologiczny sporadycznie. Tak silne leczenie, u tak malutkiego dziecka powoduje liczne powikłania, które zatrzymują nas w szpitalu. Adaś z tego powodu już wielokrotnie miał przetaczaną krew i płytki krwi, niskie leukocyty powodują u niego gorączkę neutropeniczną.

Aktualnie przypadek naszego syna został omówiony z lekarzami specjalizującymi się w usuwaniu guzów okolicy oka. To wyniszczające leczenie zmniejszyło guza, niestety na tę chwilę jego lokalizacja wyklucza leczenie operacyjne. Za nami łącznie 8 cykli chemioterapii, przed nami kolejne, a z każdą kolejną chemią Adaś jest coraz słabszy. Pomimo tak obciążającego leczenia, guz sam się nie wycofa. Konieczne jest jego wycięcie lub naświetlenie. Klasyczna radioterapia jest stosowana u starszych dzieci i w przypadku Adasia nie jest brana pod uwagę, ze względu na szkody, które spowodowałaby w organizmie.

Adam Krzyżanowski

W najbliższych tygodniach dowiemy się, czy decyzja w sprawie operacji się zmieniła i lekarze podejmą ryzyko. Jeśli nie, jedyną szansą Adasia będzie protonoterapia w Centrum Terapii Protonowej w Essen w Niemczech. Ośrodek ten specjalizuje się w leczeniu nowotworów, których lokalizacja w organizmie chorego wyklucza leczenie operacyjne lub czyni je wysoce ryzykownym.

Leczenie protonoterapią w Niemczech jest bardzo kosztowne i przekracza nasze możliwości finansowe. Z całego serca prosimy o każde możliwe wsparcie w walce o życie naszego Adasia. Będziemy wdzięczni za każde udostepnienie informacji, przekazanie naszej prośby dalej. Serdecznie dziękujemy za każdą pomoc.
Rodzice Adasia

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0343467
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki