Adrian ma 20 lat! Bez pomocy, przez resztę życia będzie więźniem własnego ciała!

Adrian Wypyski

Adrian ma 20 lat! Bez pomocy, przez resztę życia będzie więźniem własnego ciała!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0189522
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

6-miesięczny turnus rehabilitacyjny

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja VOTUM
Adrian Wypyski, 21 lat
Przasnysz, mazowieckie
Stan po wypadku komunikacyjnym - złamania kręgów w odcinku piersiowym, stłuczenie miąższu płuc, obrzęk mózgu
Rozpoczęcie: 3 Marca 2022
Zakończenie: 8 Stycznia 2024

Opis zbiórki

Rok 2022 dla naszej rodziny zaczął się tragicznie. W nocy z 11 na 12 stycznia 2022 Adrian miał wypadek samochodowy, po którym przez około 8 godzin leżał w samochodzie bez pomocy. Został przetransportowany w ciężkim stanie do szpitala w Warszawie, gdzie znajduje się do tej pory. Po natychmiastowej operacji usunięcia śledziony trafił na OIOM, gdzie został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. 

Adrian ma złamane dwa kręgi w odcinku piersiowym, stłuczenie miąższu płuc i obrzęk — co wykluczyło go z samodzielnego oddychania na ponad 4 tygodnie. Aby ułatwić mu oddychanie, lekarze zastosowali w tchawicy rurkę tracheotomijną — wyklucza to jednak zdolność mowy. W tej chwili karmiony jest przez PEG, nie jest w stanie naturalnie przyjmować posiłków. Najgorszy jest jednak silny obrzęk mózgu i liczne krwiaki, przez które Adrian ma luki w pamięci. Na ten moment jest przytomny, reaguje na proste polecenia lekarzy. 

Poza licznymi obrażeniami fizycznymi Adriana przybiła nas kolejna informacja — potrzebuje długiej i kosztownej rehabilitacji, która nie jest refundowana przez NFZ. Nasz świat nagle się rozsypał. Jednak będziemy walczyć pomimo wszystkich przeciwności losu.

Postawimy Adriana na nogi, aby znowu zobaczyć uśmiech na jego twarzy, którego tak bardzo nam teraz brakuje. Błagamy o wsparcie w tej trudnej i nierównej walce. Przed wypadkiem Adrian był radosny i pogodny, jego życie było wypełnione wyjazdami i przygodami, które tworzył wraz ze swoimi przyjaciółmi. Jeśli zapytacie przyjaciół Adriana, jaki jest, usłyszycie, że zawsze można na niego liczyć. Nigdy nie odmówi pomocy, nikomu kto zwróci się do niego z jakąkolwiek prośbą. Idealny towarzysz w smutku i radości, nikogo nie ocenia z góry. Dla rodziny jest uczynny i wrażliwy. Potrafi znaleźć wspólny język z każdą osobą bez względu na wiek.

Jego pasją, a zarazem jak się okazało — przekleństwem jest motoryzacja. Adrian jest uczniem klasy maturalnej w Technikum Samochodowym w Przasnyszu. Zostały mu zaledwie 2 miesiące szkoły, zanim na dobre stanie się dorosłą i samodzielną osobą. Jednak wypadek przekreślił wszelkie plany. Adrian nie wziął udziału w studniówce, która odbyła się 19 lutego, nie weźmie udziału w swoim ostatnim zakończeniu roku szkolnego oraz nie napisze razem ze swoimi przyjaciółmi matury. Wypadek zabrał mu tak wiele… Nie pozwólmy, aby stracił jeszcze więcej. 

Rodzina i bliscy AdrianaWpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0189522
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki