Fundacja Afriquia

15 Stałych Pomagaczy
iktornos
50 zł miesięcznie
Wspieraj co miesiąc
Wesprzyj jednorazowo Załóż skarbonkę

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Chorzów, śląskie

FUNDACJA AFRIQUIA

Jesteśmy powstałą w 2019 roku organizacją pozarządową non-profit ze statusem organizacji pożytku publicznego.

Celem Fundacji "Afriquia" jest wsparcie potrzebujących w krajach afrykańskich. Wyposażamy szpitale, szkolimy lekarzy, organizujemy zbiórki i oczywiście operujemy. Nie naprawimy całego świata, ale pomagając zmieniamy te małe światy na lepsze. 

Mamy świadomość, że jesteśmy tylko gośćmi w Afryce, a rezultaty naszych działań powinny zostać tam dłużej niż my sami.

Rwanda - wykonaliśmy 50 operacji w Afryce w tym 25 z operowanych pacjentów to były dzieci.

Rwanda - przeprowadzimy pięć kursów anestezjologii regionalnej w Kigali - szkoląc już ponad 100 rwandyjskich anestezjologów.

Rwanda - przekazaliśmy kardiomonitory, defibrylatory, narzędzia do zabiegów operacyjnych ortopedycznych, zestaw wiertarek i pił ortopedycznych, implanty do operacji ortopedycznych, ssaki medyczne, stół operacyjny o wartości ponad 1.700.000 zł.

Rwanda - zakończyliśmy 3 letnie szkolnie z operacji wymiany stawu kolanowego w Szpitalu Uniwersyteckim w Kigali - udało nam się przeszkolić dwoje ortopedów, których są w stanie samodzielnie wykonać te skomplikowanie operacje, a co ważniejsze uczyć techniki operacyjnej innych lekarzy w Afryce.

Rwanda - kontynuujemy dożywanie ponad 200 dzieci ze szkoły w Rurembo na północy Rwandy.

Ukraina - kupiliśmy i przekazaliśmy do 8 szpitali we Lwowie, Chmielnickim i Tarnopolu między innymi: aparaty do znieczulania, stoły operacyjne ortopedyczne, implanty do leczenia złamań kości u dzieci i dorosłych, leki ratujące życie, lampy operacyjne, aparaty do podciśnieniowej terapii ran VAC, szyny CPM do rehabilitacji pourazowej kończyn, wiertarki i piły ortopedyczne, ssaki operacyjne, aparaty do operacji w niedokrwieniu kończyn, płyny infuzyjne, środki odkażające do ran, środki opatrunkowe, narzędzia chirurgiczne, aparaty do elektrokoagulacji ran o wartości ponad 1.300.000 zł.

Ukraina - stworzyliśmy od zera i wyposażyliśmy 1 sale operacyjną dla Oddziału Chirurgii Szczękowo-Twarzowej w mieście Chmielnicki.

Ukraina - wyposażyliśmy w nowy sprzęt medyczny 3 sale operacyjne dla Oddziałów Ortopedyczno-Urazowych i SORu w Lwowie i Tarnopolu.

Polska - gościliśmy w Chorzowie na kursach z endoprotezoplastyki stawu kolanowego 4 lekarzy z Ukrainy i Rwandy - dr Ostap Z., dr Grace i dr Jean Claude, dr Ostap K.

Polska - zoperowaliśmy w Polsce dwoje dzieci z Rwandy - Seraphine i Lavie.

Zambia -  zakwalifikowaliśmy pacjentów do operacji ortopedycznych oraz wykonaliśmy kilka zabiegów operacyjnych nie wymagających usypiana pacjentów.

15 Stałych Pomagaczy
iktornos
50 zł miesięcznie