Stan Agaty pogarsza się! Pilnie potrzebna pomoc!

Agata Grabowska

Stan Agaty pogarsza się! Pilnie potrzebna pomoc!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0002105
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Roczna rehabilitacja i terapia neurologopedyczna

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Serca dla Maluszka
Agata Grabowska, 14 lat
Drezdenko, lubuskie
Rozszczep kręgosłupa, uszkodzony rdzeń kręgowy, padaczka
Rozpoczęcie: 5 Lipca 2022
Zakończenie: 9 Grudnia 2023

Opis zbiórki

Agata urodziła się w kwietniu 2009 roku z rozszczepem kręgosłupa, przepukliną oponowo-rdzeniową i wodogłowiem. Nasza córka ma niedowład wiotki kończyn dolnych, nie chodzi, nie ma czucia w nóżkach. Ma również liczne problemy ortopedyczne, takie jak wada kolan i stóp, zwichnięte bioderka, deformacja klatki piersiowej oraz deformacja kręgosłupa na odcinku lędźwiowo-krzyżowym.

Agata Grabowska

Po narodzinach Agatka przeszła dwie poważne operacje. Lekarze nie dawali jej zbyt dużych szans na przeżycie. Mówili, że mamy się przygotować na najgorsze, bo stan córki jest bardzo ciężki. Ciężko opisać słowami, co wtedy przeżyliśmy. Było nam bardzo ciężko, ale cały czas wierzyliśmy w to, że będzie dobrze. Agata była bardzo silna, miała ogromną wolę walki i chęć życia i pokazała wszystkim, że wiara czyni cuda.

Dziś Agata ma już 13 lat i każdego dnia pokazuje, jaką jest niezwykłą dziewczynką. Obecnie najważniejsza dla naszego dziecka, oprócz wyjazdów na kontrole lekarskie i badania jest codzienna rehabilitacja oraz wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne. Niestety z roku na rok Agaty stan ortopedyczny pogarsza się. Pogłębiają się deformacje klatki piersiowej i kręgosłupa. Ostatnie półtora roku było szczególnie trudne. Agata gwałtownie urosła, przybrała na wadze i zaczęła dojrzewać.

Agata Grabowska

W czasie, gdy najbardziej potrzebowała systematycznej rehabilitacji, rozpętała się pandemia i do niczego nie mieliśmy dostępu. W efekcie czego deformacje pogłębiły się jeszcze bardziej. Agaty już nie da się posadzić bez oparcia pleców. Operacje są zbyt ryzykowne. Specjaliści odradzają nam je dopóki nie ma konieczności. Jedyna nadzieja w intensywnej rehabilitacji. Może ona spowolnić a nawet zatrzymać pogłębiające się deformacje w Agaty ciele. Dlatego tak bardzo staramy się uzbierać pieniążki na kolejne wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne.

Chcielibyśmy też aby Agata znowu mogła ładnie siedzieć i oglądać świat. Rehabilitacja jest bardzo ważna i konieczna, aby skrzywienia kręgosłupa i klatki piersiowej nie pogłębiały się i nie powodowały bólu oraz aby uniknąć powstania ucisku na narządy wewnętrzne. Pomimo chorób i wyzwań z nimi związanych Agata jest bardzo radosną dziewczynką, jest zawsze uśmiechnięta i uwielbia się przytulać. Córcia nie chodzi, ale ma bardzo silne i sprawne rączki, którymi radzi sobie jak umie najlepiej.

Agata Grabowska

Uwielbia rysować, malować farbkami, układać klocki. Pomimo znacznego opóźnienia w rozwoju nawiązuje coraz lepszy kontakt z otoczeniem. A wszystko to dzięki wytrwałej pracy z fizjoterapeutami. Bardzo prosimy o pomoc. Wierzę w dobroć Waszych serc. Wierzę, że z Waszą pomocą damy radę zapewnić Agatce najlepszą możliwą rehabilitację.

–––––––––––––––––

Licytacje dla Agatki –> KLIK

Storna Agatki –> KLIK

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0002105
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki