🚨Serduszko Agatki w każdym momencie może przestać bić... RATUJ❗️

Agatka Salamon
Pilne!

🚨Serduszko Agatki w każdym momencie może przestać bić... RATUJ❗️

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0269688
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Dwie operacje serca w Boston Children's Hospital

Agatka Salamon, 4 latka
Jaworzyna Śląska, dolnośląskie
Wada serca: skorygowane przełożenie wielkich pni tętniczych, blok przedsionkowo-komorowy
Rozpoczęcie: 3 Kwietnia 2023
Zakończenie: 6 Marca 2024

Opis zbiórki

6 września 2019 roku to najpiękniejszy dzień w naszym życiu. Właśnie wtedy na świat przyszła nasza córeczka Agatka. 10 punktów w skali Apgar, spokojna, różowiutka, zalotnie posyłała nam uśmiechy. W dniu wypisu Agatce wykonano profilaktyczne badanie USG serduszka. To wtedy usłyszeliśmy coś paraliżującego…  „Nie mam dla Państwa dobrych wieści” - słowa lekarza, które odbijały się echem… Nieprawidłowe połączenia przedsionkowo komorowe. 

Agatkę przetransportowano do specjalistycznego szpitala. Wówczas po dokładnych badaniach postawiono diagnozę: skorygowane przełożenie wielkich pni tętniczych – wada serca, której towarzyszy blok przedsionkowo komorowy, wada która prowadzi do niewydolności serduszka. Był to dla nas szok… Zamiast radości z narodzin ogarnęła nas bezsilność oraz strach o przyszłość.  

Agata Salamon

Od początku, aż do dziś pozostajemy pod opieką poradni kardiologicznej, odbyliśmy długie miesiące rehabilitacji, która przyzwyczajała serduszko do wysiłku. Wykonujemy kontrolne badania holter, co trzy miesiące oraz badania echo serca, EKG. Niestety, strach nie minął – Czy nie śpi za długo? Czy przerwała zabawę bo to zmęczenie, czy może zwolnienie akcji serca? 

Po kontrolnym badaniu na początku 2023 roku dostaliśmy telefon od lekarza prowadzącego – „Natychmiast jedzcie do szpitala, serduszko za bardzo zwolniło pracę, wystąpiły zapisy bloku całkowitego”. Sala pod specjalnym nadzorem, kable, monitory, leki, długi pobyt w szpitalu naszej malutkiej córeczki. Tym razem się udało… 

Okazało się, że jest nadzieja! Mamy szansę zoperować malutkie serduszko Agatki. Klinika w Bostonie podejmie się dwuetapowej operacji, dzięki, której przywrócone zostaną prawidłowe połączenia komorowo–przedsionkowe. Pierwsza przygotuje lewą komorę serduszka do wyższej pracy i pobudzi ją do uzyskania odpowiedniej masy mięśniowej. Natomiast druga polega na całkowitej korekcji wady.

Agata Salamon

Nie mamy dużo czasu. Agatka skończyła 3 latka i ze względu na specyfikę wady jest to ostateczny moment na poddanie się operacji, która została wyceniona na ponad 1 700 000 złotych, co przekracza to nasze możliwości finansowe… Tylko dzięki Waszej pomocy, Agatka ma szansę, by cieszyć się długim życiem w zdrowiu. 

Dla rodziców nie ma nic gorszego, niż bezsilność i patrzenie jak choroba dziecka odbiera radość życia, a życie z taką wadą serca to tykająca bomba. Z każdym dniem serduszko Agatki słabnie. Zdajemy sobie sprawę, że prosimy o wiele, jednak każda wpłata przybliża nas do celu i spokojnego bezpiecznego życia dla Agatki. 

Za okazaną pomoc z całego serca serdecznie dziękujemy.

Ola i Patryk, rodzice

Agata Salamon

FB: Agata Salamon - wspólnie po zdrowe serduszko

➤ Wesprzyj zbiórkę poprzez LICYTACJE NA FB

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0269688
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki