Pijany kierowca omal nie zabił Agnieszki! Pomóż!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
13 dni do końca
Wsparło 349 osób
12 943,18 zł (3,02%)
Brakuje jeszcze 414 716,82 zł
Wesprzyj Wesprzyj
Zbiórka na cel
Rekonstrukcja stawu skroniowo-żuchwowego, chirurgia szczękowo-twarzowa

Agnieszka Bednarczyk , 46 lat

Częstochowa, śląskie

Stan po wypadku

Rozpoczęcie: 28 Października 2020
Zakończenie: 1 Maja 2021

22 grudnia 2019 roku pijany kierowca zmienił życie Agnieszki Bednarczyk w piekło. Młody mężczyzna, jadąc z niedopuszczalną prędkością, uderzył w samochód, obok którego stała, po czym uciekł z miejsca wypadku. 

Agnieszka w wyniku uderzenia doznała bardzo poważnych obrażeń. Najbardziej ucierpiała głowa. Lekarze stwierdzili wiele złamań, pęknięć  i przesunięć odłamków kości. Od pękniętej podstawy czaszki, poprzez oczodoły, nos, kości jarzmowe, krtań aż po kość gnykową gardła.

Agnieszka Bednarczyk

Liczne operacje i zabiegi mające na celu ratowanie życia i zdrowia powiodły się. Jednak to dopiero początek drogi Agnieszki. Nadal nie przywrócono podstawowych funkcji zgryzu. Możliwa jest tylko dieta papkowata, utrudniona jest wymowa, a pozostawione do zachowawczego zrostu złamania powodują dysfunkcje, ból i zniekształcenie twarzy. Konieczna będzie rekonstrukcja stawu skroniowo-żuchwowego. To kosztowny, długotrwały i kilkuetapowy proces leczenia, który potrwa od 3 do 4 lat. Tego typu rekonstrukcje nie są refundowane, są też rzadko wykonywane w Polsce. Koszt całego leczenia to kwota od 350 do 400 tys. zł. 

Agnieszka Bednarczyk


Rekonstrukcja powinna odbyć się maksymalnie do 12 miesięcy od wypadku, ze względu na odbywającą się cały czas przebudowę kości w obrębie złamanego i przemieszczonego stawu skroniowo-żuchwowego twarzoczaszki. Zostało więc naprawdę niewiele czasu! Zaledwie dwa miesiące…

Prosimy, nie bądźcie obojętni! Tylko dzięki Wam Agnieszka może otrzymać drugie życie oraz wrócić do wykonywania zawodu, który jest jej pasją!

Agnieszka Bednarczyk

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
13 dni do końca
Wsparło 349 osób
12 943,18 zł (3,02%)
Brakuje jeszcze 414 716,82 zł
Wesprzyj Wesprzyj