3-latka kontra lawina diagnoz❗️Pomóż Agniesi❗️

Agnieszka Różycka

3-latka kontra lawina diagnoz❗️Pomóż Agniesi❗️

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0326157
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Badania genetyczne

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Niezdiagnozowani
Agnieszka Różycka, 3 latka
Białogard, zachodniopomorskie
Zespół Westa, opóźniony rozwój psychoruchowy, torbiel wątroby, wcześniactwo, retinopatia wcześniaków, dziecięce porażenie mózgowe pod postacią niedowładu spastycznego czterokończynowego, hypoplazja nerwów wzrokowych
Rozpoczęcie: 16 Sierpnia 2023
Zakończenie: 17 Lutego 2024

Opis zbiórki

Agnieszka ma 3 latka. W grudniu 2020 roku postawiono jej diagnozę Zespołu Westa. Równolegle stwierdzono też opóźnienie psychoruchowe, torbiel wątroby i retinopatię wcześniaczą. Gdyby tego było mało, potem doszedł jeszcze astygmatyzm i dziecięce porażenie mózgowe. 

Mimo tej lawiny chorób Aga jest wesołą trzylatką. Bardzo lubi konie i pływanie… Widzimy, że jest bardzo bystra. Rozumie, co do niej mówimy, podczas pionizacji chce chodzić, ale niestety, jest zamknięta w swoim chorym ciele.

Agnieszka Różycka

Córeczka nie siedzi sama, nie chodzi, z mową jest bardzo ciężko. Od września pójdzie do przedszkola, ale przedtem chcielibyśmy zrobić badania genetyczne, by dowiedzieć się, co stoi za porażeniem mózgowym.

Bo przecież po porodzie wszystko było dobrze. Lekarze nie są w stanie podać przyczyny jej stanu, a my czujemy, jak za każdym razem odbijamy się od ściany bez pomocy. Do tego dochodzi największa dla nas przeszkoda – pieniądze.

Dlatego zwracamy się do Was o pomoc. Wierzymy, że te kosztowne badania genetyczne pomogą nam poznań źródło choroby, a potem wdrożyć odpowiednie leczenie. Nawet jeśli nasza córeczka nie będzie całkowicie sprawna, to chcemy zapewnić jej warunki do życia i rozwoju, na jakie zasługuje. A zasługuje na najlepsze!

Agnieszka, mama Agi

Agnieszka Różycka

Kwota zbiórki jest szacunkowa.

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0326157
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki