Pragniemy jedynie, by cieszył się dzieciństwem jak inne dzieci – Pomocy❗️

Alan Dorobisz

Pragniemy jedynie, by cieszył się dzieciństwem jak inne dzieci – Pomocy❗️

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0441683
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Alan Dorobisz, 7 lat
Sosnowiec, śląskie
Zaburzenia przemiany węglowodanów
Rozpoczęcie: 17 Stycznia 2024
Zakończenie: 17 Kwietnia 2024

Opis zbiórki

Alan walczy codziennie z wieloma przeciwnościami, jakie stawia przed nim choroba. Nie poddaje się łatwo, to mały wojownik. Chce żyć, bez powikłań i chorób. To jest jego największe marzenie w tej chwili. A naszym jest sprawić, by się spełniło.

Stan przedcukrzycowy — walczymy o każdy dzień bez kilku zastrzyków dziennie do każdego posiłku, jakie będzie musiał przyjmować w postaci insuliny. Na chwile obecną Alan mierzy cukier 10 razy na dobę. W nocy czuwamy, bo nie wiadomo, dlaczego syn wpada w hipoglikemie nocne. Wybudzany ze snu co noc w celu pomiaru cukru rano dzielnie wstaje do szkoły. Rozwiązaniem jest system CGM, jednak Alanowi nie należy się jeszcze refundacja.

Druga diagnoza to dysbioza — choroba jelit. Doprowadza do reakcji w postaci wielu ataków i wgłobienia jelita. Jest to ostry stan chorobowy, polegający na wsunięciu się jednego odcinka jelita w drugi. Szybkie rozpoznanie i leczenie pozwala uniknąć martwicy jelit, a tym samym konieczności przeprowadzenia interwencji chirurgicznej. Z tej przyczyny prowadzimy wysokozaawansowane leczenie mikroflory jelitowej, które wymaga bardzo ograniczonej diety. Przypuszczamy, że to stan zapalny jelit doprowadził do procesu autoagresji niszczącego trzustkę.

Od narodzin Alan jest obarczony chorobami z grupy autoagresji immunologicznej. Posiada bielactwo, co też stanowi psychiczny dyskomfort. Nie raz musiał mierzyć się z brakiem akceptacji ze strony rówieśników... Dodatkowo posiada orzeczenie o kształceniu specjalnym ze względu na afazję oraz zaburzenia sensoryczne, przez co wymaga zajęć z psychologiem, neurologopedą, terapeutą zaburzeń Si, oraz rehabilitantem.

Pragniemy pomóc naszemu synowi odzyskać radość dzieciństwa, aby mógł je przeżywać jak inne dzieci. Ale miesięczne koszty diagnostyki i leczenia Alana są bardzo duże.

Dlatego prosimy o wsparcie – wpłatę, dobre słowo lub udostępnienie zbiórki. Każdy gest dobroci przyczyni się do dalszej możliwości leczenia i lepszego życia. Z góry dziękujemy za Państwa życzliwość i pomoc.

Rodzice Alana

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0441683
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki