Aleks Żakowski

Aleks Żakowski, 2 latka

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0146878
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Aleks Żakowski, 2 latka

SMA typu 1 - rdzeniowy zanik mięśni
Człuchów, pomorskie

Aleks urodził się 8 lipca 2021 roku w szpitalu w Chojnicach. Był wiotki, wydawał się bezwładny jak lalka. Nie ruszał rączkami ani nóżkami… Z nieruchomego ciałka rozlegało się tylko ciche kwilenie... Od 1 lipca 2021 roku w województwie pomorskim były badania przesiewowe w kierunku SMA. To dzięki nim udało się szybko poznać diagnozę... SMA1, rdzeniowy zanik mięśni - te wieści po prostu zdruzgotały. 

Stanęliśmy w obliczu okrutnej choroby, w jej najgorszej wersji - tej, która ma Aleks - dzieci umierają przed drugim rokiem życia... Zaczęła się walka o życie synka. 

Otworzyliśmy zbiórkę i zaczęliśmy zbierać środki na terapię genową - najnowocześniejsze leczenie przeciwko SMA. Tata Aleksa wyjechał do pracy w Niemczech, Aleks miał dostać tam leczenie. Szczęśliwi, zakończyliśmy zbiórkę i przekazaliśmy zebrane środki innym dzieciom. Niestety niemiecki ubezpieczyciel wycofał się z obietnicy... Walkę musieliśmy zacząć od początku. Również nowe polskie prawo wykluczyło naszego synka z refundacji terapii genowej.

Stan Aleksa w 2023 roku bardzo się pogorszył, a my prowadziliśmy dramatyczną walkę o to, by zebrać środki na terapię genową. Udało się dzięki tysiącom ludzi o dobrych sercach, wzruszonych naszą historią. Dziękujemy Wam za wszystko.

Walka z chorobą trwa dalej - Aleks będzie potrzebował leczenia, sprzętów, rehabilitacji, by odzyskiwać sprawność. Jeśli chcecie dalej kibicować i wspierać naszego chłopca, możecie to robić tutaj. Za każde wsparcie będziemy bardzo wdzięczni.

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0146878
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki