RATUJEMY ŻYCIE ALLANKA

Magdalena Lignar
organizator skarbonki

Allanek, dziecko z autyzmem widzi świat zewnętrzny, ale nie może w nim uczestniczyć, bo świat jest dla niego „za szybą". Chociaż niby blisko, jednakże tak bardzo daleko....

Jest wiele możliwości skutecznej pomocy, lecz skomplikowana diagnostyka autyzmu i leczenie są bardzo drogie. Dziecko musi znajdować się pod stałą opieką neurologa, psychologa i psychiatry, wymaga stałej stymulacji różnego rodzaju bodźcami, dlatego tak ważne są różnego rodzaju formy psychoterapii, zajęcia grupowe czy turnusy rehabilitacyjne. Allanek cierpi na zaburzenia mowy i pomimo ukończenia 4 lat nadal nie mówi.

W zmaganiu się z autyzmem dziecka rodziny są pozostawione samym sobie.

Najgorsze uczucie dla nich to bezsilność. Wiedzą, że można byłoby dziecku pomóc, jednak z powodów finansowych ta pomoc jest nieosiągalna. Innowacyjną metodą takiej pomocy jest terapia komórkami macierzystymi, którą przeprowadza Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie https://kurierlubelski.pl/ terapia-komorkami- macierzystymi-przyniosla- efekty-mowia-rodzice-dominiki- foto/ar/3836247;

Allanek ma możliwość wykorzystania w terapii komórek macierzystych pobranych w trakcie narodzin młodszego brata. Otrzymał już nawet pierwsze 2 dawki dzięki pomocy profesora dr hab. Krzysztofa Kałwaka z Centrum Onkologii Dziecięcej „Przylądek Nadziei” w Klinice Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu.

Jednak dalsze leczenie możliwe jest tylko w Lublinie. Jest to cykl zabiegów 5 podań mezenchymalnych komórek macierzystych w odstępach 4-6 tygodni. 
Dla Allanka czas jest decydujący, więc powinien kontynuować leczenie jak najszybciej.

Każda wpłacona złotówka darowizny zapewni Allankowi szansę na poprawę zdrowia i jakości życia.

POMÓŻMY, ABY DWA ŚWIATY ALLANKA POŁĄCZYŁY SIĘ I ZROZUMIAŁY.

Wsparli

100 zł

Anonimowy Pomagacz

Siły
Darowizny trafiają bezpośrednio na zbiórkę charytatywną:
0,24%
100 zł Wsparła 1 osoba CEL: 42 000 ZŁ