ALMA SPEI Hospicjum dla Dzieci

ALMA SPEI Hospicjum dla Dzieci

Reprezentant Małgorzata Musiałowicz

E-mail m.musialowicz@almaspei.pl

Telefon 12 446 64 76

Lokalizacja Kraków, małopolskie

Domowe Hospicjum dla Dzieci Alma Spei
jest Organizacją Pożytku Publicznego, która powstała w 2008 roku.
Działamy na terenie województwa małopolskiego, zapewniając domową, specjalistyczną i wszechstronną opiekę paliatywną nieuleczalnie chorym dzieciom. Towarzyszymy rodzinom w zmaganiu się z nieuleczalną chorobą, w czasie umierania dziecka i w okresie żałoby. Chcemy, aby czas opieki hospicyjnej nie był dla chorych podopiecznych i ich rodzin czasem oczekiwania na śmierć, ale czasem „życia na 200%” poprzez aktywny udział w życiu społecznym. Staramy się stworzyć jak najwięcej okazji, aby na twarzach chorych dzieci i ich rodzin pojawiał się uśmiech, dlatego poza wsparciem medycznym organizujemy imprezy integracyjne, urodzinowe, mikołajkowe, wspieramy zdrowe rodzeństwo, spełniamy drobne marzenia podopiecznych oraz ich braci i sióstr. Towarzysząc rodzinom uświadamiamy im, że opieka nad niepełnosprawnym dzieckiem, pomimo trudu, może być źródłem radości, nie musi wykluczać z życia społecznego, a wręcz przeciwnie - może służyć rozwojowi osobistemu przez umiejętne korzystanie z każdego dnia i radzenie sobie w ciężkich sytuacjach. Dotychczas udało się nam realnie pomóc 165 dzieciom i ich rodzinom.
Realizując swoje plany i projekty odstępujemy od stereotypu „hospicjum jako umieralni”, a wcielając w życie różnego rodzaju przedsięwzięcia skupiamy się na realizowaniu ogólnospołecznych celów, które mają za zadanie pokazanie możliwości konstruktywnego radzenia sobie z dramatem nieuleczalnej choroby dziecka. Działamy na rzecz przełamywania barier w kontaktach z niepełnosprawnymi, staramy się oswoić społeczeństwo z widokiem dziecka zmienionego fizycznie, używającego specjalistycznego sprzętu, np. rurki tracheostomijnej, pokazujemy, że życie z niepełnosprawnym dzieckiem może być pełnowartościowe i nieść wiele radości. Nie prezentujemy hospicjum z perspektywy śmierci, choć ona jest wpisana w jego istnienie, ale jako organizację, gdzie dba się o życie, o każdy dzień, który jest na wagę złota, bo niesie za sobą nowe szanse, możliwości i działania. Do idei naszego działania przekonujemy dzieci, uczniów i studentów prowadząc nasz autorski program „Akcja Edukacja”. Zależy nam na pokazaniu młodym ludziom atrakcyjnych sposobów na spędzenie wolnego czasu poprzez uczestnictwo w wolontariacie i uwrażliwienie społeczeństwa na los osób chorych i niepełnosprawnych, a w dłuższej perspektywie na zmianę postaw społecznych wobec takich osób. Zwracamy uwagę ludzi na problem napiętnowania i wykluczenia społecznego dzieci, których rodzeństwo jest nieuleczalnie chore. Rezultaty naszych dotychczasowych działań na wielu płaszczyznach obrazują, że osiągamy zamierzone cele. Posiadamy Certyfikat Organizacji Przyjaznej Wolontariuszom przyznawanej przez Małopolskie Centrum Wolontariatu, a w 2017 roku zostaliśmy Laureatem nagrody „Kryształy Soli” przyznawanej przez Marszałka Województwa Małopolskiego dla najlepszych organizacji pozarządowych w Małopolsce.

Wsparli

500 zł

Anonimowy Pomagacz

50 zł

Anonimowy Pomagacz

100 zł

Anonimowy Pomagacz

20 zł

Anonimowy Pomagacz

X zł

Kaja

Wiem, że ta kwota to kropla w morzu potrzeb, ale jeśli każdy dołoży swoją cegielke te maluchy będą miały szansę na normalne życie 😍
5 zł

Anonimowy Pomagacz

Pokaż więcej