To jedyna szansa, by Amelka nie została odebrana mamie... Pomocy!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 432 osoby
21 706 zł (104,44%)
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0102988 Amelia
Zbiórka na cel
Przystosowanie mieszkania do potrzeb niepełnosprawnego dziecka

Amelia Darga, 2 latka

Puck, pomorskie

Dziecięce porażenie mózgowe, padaczka

Rozpoczęcie: 21 Grudnia 2020
Zakończenie: 28 Lutego 2021

Patrzę na ich rzeczywistość i wciąż zadaje sobie jedno pytanie: jak jeszcze mogę im pomóc? Co mogę zrobić, by dać im szansę na nowe życie. Wiem jedno - musimy działać szybko, póki jeszcze nie wszystko stracone! 

Amelka - piękna, mała dziewczynka o ufnym spojrzeniu i niesamowitej umiejętności reagowania na emocje innych. Ma niecałe 3 latka, a w swojej krótkiej historii trudne doświadczenia związane z chorobami, niepewność i życie, którego nie życzy się żadnemu dziecku. Bo mimo ogromnych chęci, w tym momencie brak możliwości na to, by polepszyć jej los. A perspektywa przyszłości nie wygląda optymistycznie, jeśli wszyscy nadal będą przechodzili obok osobistej tragedii tej małej dziewczynki… 

Amelka ma stwierdzoną epilepsje i porażenie mózgowe. Skutki chorób są widoczne w jej codziennym funkcjonowaniu, ale  stała opieka specjalistów zapewnia, że choć wolniej niż rówieśnicy, to wciąż się rozwija. Niestety, jej rodzina wystawiana jest na próbę pod każdym możliwym względem. Amelka ze swoją mamą i schorowaną babcią mieszkają na 33 metrach kwadratowych, w mieszkaniu, w którym brak podstawowych sprzętów, ogrzewane piecem kaflowym, właściwie na granicy wyburzenia. 

W październiku mama Amelki dostała jasną informację: jeśli warunki mieszkaniowe nie ulegną zmianie, córeczka zostanie odebrana i umieszczona w odpowiedniej placówce. Mama własnymi siłami próbowała ratować dom, starała się w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań, jednak małe zmiany nie wprowadzą ich życia na nowy poziom, nie ułatwią niepełnosprawnej Amelce codziennego funkcjonowania. W miejscu, gdzie brak umywalki  i podstawowych sprzętów trudno byłoby żyć zdrowemu dziecku, nie wspominając o dziecku rozwojowo ograniczonym przez chorobę. 

Trudna sytuacja sprawiła, że mama Amelki próbowała samodzielnie naprawiać, reperować. Niestety, jej wysiłki to w tej sytuacji za mało. Mieszkanie wymaga gruntownego remontu, który sprawi, że warunki bytowe ulegną znaczącej zmianie. To jedyny sposób na to, by Amelka mogła pozostać w miejscu, które zna od dziecka… Potrzebna jest natychmiastowa pomoc! Im szybciej ruszymy do działania, tym większe szanse na to, że rodzina zamieszka w godnych warunkach, a Amelka będzie mogła spędzać czas w domu dostosowanym do jej potrzeb. Najmniejszy gest to wielka pomoc! 

Ta historia porusza, ale też uświadamia jak niewiele wystarczy czasem do szczęścia. Bezpieczny kąt, ramiona osoby najbliższej, dobre słowo i wsparcie w walce w codziennej walce z chorobą. Dla niektórych to wciąż szczyt marzeń, ale w momencie gdy pojawia się szansa nie można z niej zrezygnować. 

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparły 432 osoby
21 706 zł (104,44%)
Wesprzyj Wesprzyj
Przekaż swój podatku
Numer KRS
0000396361
Cel szczegółowy 1%
0102988 Amelia