Pierwszy krok w drodze do dobrej przyszłości!

Amelia Kłosowska

Pierwszy krok w drodze do dobrej przyszłości!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0213959
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Amelia Kłosowska, 6 lat
Pruszków, mazowieckie
Encefalopatia padaczkowa
Rozpoczęcie: 18 Lipca 2022
Zakończenie: 16 Lutego 2024

Opis zbiórki

Wrzesień 2017 roku - to czas, w którym powitaliśmy na świecie naszą najkochańszą córeczkę. Wydawało się, że nic nie będzie w stanie zrujnować naszego szczęścia. 

Już w 5. miesiącu życia córki zaczęliśmy jednak zauważać pierwsze niepokojące objawy. Amelka dużo później od swoich rówieśników zaczęła obracać się na brzuszek, siadać, raczkować i gaworzyć. Po czasie pojawiły się pierwsze ataki padaczkowe, z którymi zmaga się do dziś. Córka musi na stałe przyjmować leki wyciszające napady, ale i tak nie są one w stanie całkowicie wyeliminować objawów choroby. 

Amelia Kłosowska

Ataki padaczki mają różnorodny przebieg i nasilenie. Wpływają destrukcyjnie na rozwój Amelki. W wieku 3,5 roku wykryto u córki ropień na mózgu, który umiejscowił się w bardzo niebezpiecznym miejscu. Po prawie 3-miesięcznym pobycie w szpitalu udało się zlikwidować naciek bez interwencji chirurgicznej. Wszystko za pomocą silnych leków i sterydów. 

Amelia Kłosowska

Amelka musi być jednak pod regularną kontrolą w celu obserwacji, czy naciek się nie odnawia. Niestety, na chwilę obecną córka nie chodzi i nie mówi. Jesteśmy pod stałą opieką specjalistów w szpitalu J. Bogdanowicza i korzystamy z różnego rodzaju terapii - przedszkola terapeutycznego, z możliwością wykupienia zajęć dodatkowych, oraz prywatnej rehabilitacji, która może zapewnić jej lepszą przyszłość.

Wraz z wiekiem rosną kolejne potrzeby w walce o sprawność naszej córki, a wraz z nimi zwiększają się z kolei koszty terapii i sprzętów. Wierzymy, że wspólnymi siłami pomożemy naszej córeczce w lepszym starcie w dorosłe życie. Naszym bieżącym celem jest zakup ortez ułatwiających naukę chodzenia, kamizelki dociążającej oraz zgromadzenie funduszy na turnusy rehabilitacyjne. Będziemy wdzięczni za każde okazane wsparcie!

Katarzyna i Dominik, rodzice

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0213959
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki