Choroba niszczy Amelkę. Pomóż nam ją zatrzymać!

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 927 osób
105 556 zł (111,23%)
Zbiórka na cel
Operacja przecięcia nici końcowej rdzenia w Barcelonie

Amelia Pięciurek, 4 latka

Tereszpol-Zaorenda, lubelskie

Zespół Arnolda Chiariego, jamistość rdzenia oraz skrzywienie kręgosłupa

Zakończenie: 9 Września 2019

30 Października 2019, 15:16
Amelka jest już po operacji w Hiszpanii. To wszystko dzięki Wam!

Żadne nasze słowa nie są w stanie wyrazić wdzięczności tym wszystkim ludziom, którzy przyczynili się do przeprowadzenia operacji naszej córeczki w Hiszpanii.

Dziękujemy wszystkim, którzy materialnie i duchowo wspierali nas i dzięki temu nasza córeczka ma szansę na normalne życie i zatrzymanie postępu choroby.

Amelia Pięciurek

Sama operacja i gojenie się rany przebiegło bez komplikacji. Amelka czuje się dobrze i nie skarży się na ból głowy. W listopadzie jedziemy na rehabilitację do sanatorium, a potem będziemy ćwiczyć, żeby zmniejszyć skoliozę.

Jeszcze raz z całego serca wszystkim szczerze dziękujemy.

Rodzice

Od trzech tygodni wiem, że Amelka ma zespół Arnolda Chiariego. Lekarze w Polsce nie są w stanie nam pomóc. Jedynym ratunkiem dla Amelki jest operacja przecięcia nici końcowej rdzenia w Barcelonie. Mamy czas do 9 września, by zebrać na nią pieniądze. Prosimy, pomóż naszej córeczce... Zostało tak niewiele czasu.

Od dwóch lat leczymy Amelkę na skoliozę. Nie spodziewaliśmy się jednak, że usłyszymy jeszcze gorszą diagnozę. Córeczka cierpi na bardzo rzadką chorobę neurologiczną mózgu i rdzenia kręgowego. Po konsultacjach z kilkoma lekarzami w Polsce, okazało się, że najbardziej bezpieczną metodą walki z chorobą i zatrzymanie jej jest operacja polegająca na przecięciu nici końcowej rdzenia. W Polsce jej się nie wykonuje. Musimy lecieć do Barcelony, by uratować jej życie. 


Do tej pory córeczka skarżyła się na bóle głowy, była ciągle zmęczona. Do tego doszły  zaburzenia w odczuwaniu temperatury. Niestety objawy będą tylko gorsze… Musimy zatrzymać chorobę jak najszybciej, nim dokona ogromnych spustoszeń w organizmie Amelki! Zanim doprowadzi do najgorszego...

Operacja i pobyt Amelki z opiekunem w klinice w Barcelonie to ogromny dla nas koszt. Wyniesie około 20 tys. euro. Nie jesteśmy w stanie sami zgromadzić takiej sumy, dlatego bardzo prosimy o pomoc! Termin operacji wyznaczono na 16 września. Jeżeli nie zbierzemy do 9 września wymaganej kwoty, operacja zostanie przełożona… W przypadku Amelki liczy się każdy dzień…

Sylwia, mama

Pomogli

Ładuję...

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 927 osób
105 556 zł (111,23%)