ZŁOŚLIWY NOWOTWÓR kontra mała Amelka...❗️🚨

Amelka Konopińska

ZŁOŚLIWY NOWOTWÓR kontra mała Amelka...❗️🚨

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0475079
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie i rehabilitacja

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Amelka Konopińska, 6 lat
Szczecinek, zachodniopomorskie
Nowotwór złośliwy oczu - siatkówczak
Rozpoczęcie: 2 Lutego 2024
Zakończenie: 2 Maja 2024

Opis zbiórki

To miały być tylko profilaktyczne, kontrolne badania. Nie spodziewaliśmy się, że usłyszymy od lekarza tak druzgocącą informację. To właśnie wtedy nasz świat legł w gruzach.

Amelka to wspaniała, radosna dziewczynka, która urodziła się zdrowa. Nic nie wskazywało, że w jej organizmie rozwija się tak bezlitosny, nieustępliwy potwór… Po pewnym czasie zauważyłam, że oczko córeczki ucieka w jedną stronę. Zabraliśmy ją na profilaktyczne badanie, które zakończyło się dramatem. W organizmie Amelki rozwijał się siatkówczak — NOWOTWÓR ZŁOŚLIWY OKA, który w tamtym momencie zajmował już nie tylko jedno oczko, a dwa!

Od razu zostaliśmy skierowani na oddział onkologiczny, gdzie nasza córeczka obchodziła swoje drugie urodzinki. Zamiast świeczek, tortu i balonów, były łzy, strach i cierpienie…

Amelka przeszła długie i żmudne leczenie. Niestety po trzeciej dawce chemii lekarze zadecydowali o konieczności przeprowadzenia operacji USUNIĘCIA OKA. Nie dało się go już uratować… Byliśmy załamani. 

Amelia Konopińska

Trzeba było ocalić życie naszej córki. To było najważniejsze. Nie mogliśmy się z tą decyzją pogodzić, ale nie było innego wyjścia – zostało jej tylko prawe oczko, w którym ten cichy zabójca nadal mieszka! Jest uśpiony i w tym momencie nie wykazuje żadnych aktywnych cech, ale w każdej chwili może się obudzić i ponownie próbować odebrać Amelce to, co najważniejsze – życie…

Córeczka musi uczęszczać na częste kontrole, jest pod stałą opieką lekarzy i specjalistów.  Raz w roku wymieniamy jej epiprotezę oka na większą, jednak jest to duży wydatek.

Amelka wmawia sobie, że widzi na oczko, którego już nie ma… Serce nam pęka, ale musimy uświadamiać ją, że to niemożliwe, bo niestety oczka, które odebrał jej ten potwór, już nigdy nie odzyska… Pomimo tego córeczka jest bardzo dzielna, zniosła już tak wiele, a mimo to – nadal idzie przez życie z uśmiechem.

Prosimy, pomóżcie nam w tej trudnej walce. Wszystko, co niezbędne do prawidłowego funkcjonowania Amelki jest również niezwykle kosztowne. Jednak tylko to daje nadzieję, na zwycięstwo. Pomóżcie pokonać potwora, który czyha na życie naszego dziecka!

Rodzice

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0475079
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki