Jesteście naszą ostatnią nadzieją! Prosimy, pomóżcie!

Amelka Kraśniewska
Zbiórka zakończona

Jesteście naszą ostatnią nadzieją! Prosimy, pomóżcie!

Cel zbiórki:

Roczna rehabilitacja, protezy zębowe i leczenie protetyczno ortodontyczne

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja ZOBACZ MNIE
Amelka Kraśniewska, 10 lat
Wąglikowice, pomorskie
Torbiel pajęczynówki bruzdy bocznej lewej, padaczka objawowa
Rozpoczęcie: 14 Maja 2020
Zakończenie: 6 Lutego 2023

Opis zbiórki

Amelka ma w główce ogromną torbiel i cierpi na padaczkę objawową. W tym zdaniu kryje się to, jak wygląda codzienność naszej córki... Amelka przeszła już trzy operacje główki. Ich nazwy są tak skomplikowane, że aż trudno je spamiętać, to endoskopowa fenestracja torbieli, plastyka sklepienia czaszki, czy rekraniotomia. A to wciąż nie koniec...

Amelka Kraśniewska jest wojowniczką przez wielkie „W”. Jej walka o zdrowie i życie to historia ogromnego poświęcenia i uporu. Nadziei, że każda operacja, każda nowa konsultacja, każda godzina rehabilitacji to krok bliżej ku normalności. Niestety od 2 lat rodzicie bezskutecznie usiłują zebrać środki na rehabilitację.

Amelka Kraśniewska

Amelka ma w główce ogromną torbiel i cierpi na padaczkę objawową. Przez to wymaga stałej i długotrwałej opieki lekarskiej. Jest pod kontrolą neurologa, neurochirurga, logopedy, pedagoga, psychologa, fizjoterapeuty, protetyka, endokrynologa i ginekologa. Leczy się i w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, i Akademii Medycznej w Gdańsku. - Nasza córeczka przeszła trzy operacje główki. Ich nazwy przyprawiają laika o zawrót głowy: endoskopowa fenestracja torbieli, plastyka sklepienia czaszki, czy rekraniotomia. A to wciąż nie koniec.

Ze względu na to, że lekarze już trzy razy odbarczali torbiel i operowali w tym samym miejscu, ostatecznym rozwiązaniem będzie zastawka – tłumaczy cierpliwie mama dziewczynki. Na domiar złego Amelka musiała mieć zrobioną sanacje jamy ustnej i nie ma ząbków. Konieczny jest zakup protez zębowych którego kwota wynosi 20 tyś złotych. Jak na razie

Do tego wszystkiego dochodzi fizjoterapia to kolejne 600-700 złoty w zależności od miesiąca. Amelka również potrzebuje maty edukacyjnej o nazwie, który dałby jej szansę rozwoju w zakresie każdej umiejętności. Jego szerokie zastosowanie wprowadza dziecko w świat bajek, pobudza do podejmowania różnych działań ruchowych jak i intelektualnych.

Amelka Kraśniewska

Usprawnienie Amelki pozwoli jej na uzyskanie poziomu rówieśników i umożliwi wspólna zabawę i naukę oraz integrację z dziećmi co w tym wieku jest sprawą priorytetową. Obecnie pogorszył się stan zdrowia Amelki i ma zaburzenia hormonalne. W wyniku redukcji leku na padaczkę powstały u Amelki zaburzenia zachowania i emocji. 

Dziś już wiemy, że bez pomocy ludzi o wielkich sercach, nie uda się. Wierzymy, że dni, w których Amelka może bawić się beztrosko, tak jak inne dzieci są coraz bliżej. Z Waszą pomocą nie ma rzeczy niemożliwych!

Obserwuj ważne zbiórki