Amelka Kowalczyk

Amelka Kowalczyk, 14 lat

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0002741
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Amelka Kowalczyk, 14 lat

Artrogrypoza - wrodzona sztywność stawów
Katowice, śląskie

Amelka urodziła się 26 marca 2009 roku z artrogrypozą – okrutną chorobą mięśni i stawów, objawiającą się nienaturalnymi zniekształceniami, przykurczami, osłabieniem mięśni oraz bardzo bolesną sztywnością stawów. Nóżki Amelki były poplątane, zniekształcone, stopy końsko-szpotawe, skierowane do środka… W jej przypadku zniekształcenie dotyczy stóp, kolan i bioder. 

Nóżki Amelki pokryte są bliznami – „pamiątkami” po wielu bolesnych operacjach, jednak ona sama nigdy się na to nie poskarżyła, bo wie, że tylko w ten sposób nie będzie przykuta do wózka inwalidzkiego… 

Od pierwszych dni życia Amelki obiecałam sobie, że zrobię wszystko, co można, by chodziła i w przyszłości nie musiała liczyć na opiekę innych ludzi. Na jej leczenie przeznaczyłam wszystkie swoje oszczędności, prosiłam też wszystkie możliwe instytucje o pomoc. Wielu cudownych ludzi przyłączyło się też do naszych zbiórek, wiedząc, że to jedyna droga, by Amelka mogła samodzielnie chodzić.

Przed Amelką ostatnia, mamy nadzieję, operacja, potem czeka ją długa rehabilitacja. Jeśli dalej chcecie wspierać moją córeczkę w jej walce o samodzielne chodzenie, tutaj jest taka możliwość. Za wszystkie wsparcie będziemy bardzo wdzięczne.

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0002741
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki