Andrzej cudem przeżył... Teraz walczy o sprawność! POMOCY!

Andrzej Jagła

Andrzej cudem przeżył... Teraz walczy o sprawność! POMOCY!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0335125
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

6-miesięczny turnus rehabilitacyjny

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja VOTUM
Andrzej Jagła, 60 lat
Kocmyrzów, małopolskie
Skutki wypadku: krwotok nadtwardówkowy, przewlekła niewydolność oddechowa
Rozpoczęcie: 8 Września 2023
Zakończenie: 8 Grudnia 2023

Opis zbiórki

Ci, którzy znają Andrzeja wiedzą, że to człowiek pracowity, uczynny i bezinteresowny. Budował, remontował, naprawiał… Nigdy nie odmawiał pomocy. Mogła  na niego liczyć rodzina, przyjaciele i znajomi. Niestety jego spokojne, uporządkowane życie zmieniło się 26 lutego 2023 roku.

W wyniku upadku doznał krwotoku nadtwardówkowego po prawej stronie mózgu! W stanie bardzo ciężkim nieprzytomny został przewieziony do szpitala w Krakowie, gdzie przeszedł operacje odbarczania krwiaka. 

Po operacji próby wybudzenia ze śpiączki farmakologicznej nie przyniosły wyczekiwanych rezultatów. Kolejne dni były jeszcze gorsze, doszło do zakażenia sepsą, w wyniku czego jego nerki przestały pracować. Jednak Andrzej walczył, walczyli o niego lekarze. Po kilku dniach zakażenie sepsą zostało opanowane! 

Andrzej Jagła

W maju Andrzej został przewieziony do ośrodka rehabilitacyjnego. Tam stała się cudowna rzecz – został wybudzony ze śpiączki, trwającej ponad 2 miesiące! Już w pierwszych dniach po wybudzeniu wypowiedział słowa: „jestem Andrzej, chcę wrócić do domu”. 

W wyniku uszkodzenia prawej półkuli mózgu Andrzej doznał niedowładu lewej strony ciała, jest osobą leżącą, ze spastycznością lewej ręki. Codziennie czynności sprawiają mu dużo problemów. Nadal przebywa w ośrodku rehabilitacyjnym, gdzie z terapeutami pracuje nad powrotem do chodzenia i sprawności.

Tylko długotrwała i bardzo kosztowana rehabilitacja daje Andrzejowi nadzieję na powrót do zdrowia i samodzielnej egzystencji. Niestety jest ona bardzo kosztowna. Średni, miesięczny koszt to aż 20 tysięcy złotych!

Pomóżmy Andrzejowi wrócić do domu i odbudować dawne życie! Wierzymy, że razem zbierzemy potrzebne środki. Błagamy, bądźcie z nim! Pomocy!

Rodzina

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0335125
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki