Nowotwór złośliwy zabija Anię! Pomóż wygrać walkę o jej życie

Ania Białas
Zbiórka zakończona

Nowotwór złośliwy zabija Anię! Pomóż wygrać walkę o jej życie

Cel zbiórki:

Ratowanie życia – szczepionka przeciwko wznowie neuroblastomy

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Ania Białas, 4 latka
Opoczno, łódzkie
Neuroblastoma IV stopnia
Rozpoczęcie: 15 Października 2021
Zakończenie: 1 Lutego 2022

Opis zbiórki

Ania ma dopiero 2-latka, a już od 8 miesięcy walczy z najgorszym przeciwnikiem, ze złośliwym nowotworem, neuroblastoma w IV stadium zaawansowania, ponieważ nowotwór rozsiał się po calutkim małym organizmie naszej córeczki. Był wszędzie, w nadnerczu, w kościach, szpiku kostnym, w węzłach chłonnych oraz przy kręgosłupie...

Ania Białas

Neuroblastoma jest jednym z najgroźniejszych nowotwór, bo atakuje malutkie dzieci i jest bardzo późno diagnozowana. Niestety tak było u naszej córeczki. Objawy, które Ania miała, były przypisywane innym chorobom, bo nikt nie pomyślał, że nasze dziecko nosi w sobie 10 cm guza w nadnerczu i 5 cm guza w klatce piersiowej.

Po 4 miesiącach błąkania się po szpitalach, 19 lutego usłyszeliśmy najgorsze słowa, jakie rodzic może usłyszeć... NOWOTWÓR. Nasze życie rozsypało się... Nasza malutka córeczka stoi na krawędzi śmierci. Ania była w ciężkim stanie i lekarze musieli natychmiast podać Ani chemioterapię. Mieliśmy nadzieję, że 8 cykli chemii uwolni Anie z objęć śmierci, ale wyniki były druzgocące... Chemioterapia nie zadziałała tak, jak powinna. Lekarze podjęli decyzję o podaniu Ani najmocniejszej chemi-czerwonej, żeby ją ratować.

Ania Białas

Niestety ta chemia też nie zadziałała i pojawiły się u Ani kolejne przerzuty. Naszym ratunkiem była klinika w Barcelonie, która jest jedną z najlepszych klinik w Europie, która specjalizuje się w leczeniu neuroblastomy u małych dzieci. Dzięki Wam Anusia 16 lipca wyleciała po życie aż do Hiszpani. Po wykonanych badaniach lekarze zdecydowali o pilnej operacji usunięcia guza w nadnerczu. Operacja była bardzo skomplikowana, bo guz ulokował się blisko nerki i aorty. Lekarze nie chcąc ryzykować, musieli zostawić część guza.

Druga operacja usunięcia guza w klatce piersiowej odbyła się po chemioterapi, która miała spowodować ze nie pojawią się nowe przerzuty. Obecnie Ania ma podawana chemioimunoterapie, która ma za zadanie zniszczenie resztki guza. Niestety podczas badań przed chemioimunoterapią okazało się ze Ania ma komórki nowotworowe w szpiku kostnym. Chemioimunoterapia jest nasza ostatnia deska ratunku i jeśli ona zawiedzie – to plan leczenia będzie zakończony, ale nie możemy się poddać musimy walczyć o nasza córeczkę. Wierzymy ze jednak się uda i Ania będzie kwalifikować się do dalszego leczenia. Dlatego musimy zapewnić środki na dalsze leczenie.

Ania Białas

Nie wiemy, jakie będą wyniki po chemioimunoterapi i jaki będzie dalszy plan leczenia, ale wiemy, że leczenie jest bardzo kosztowne i nie uda nam się uzbierać takich kwot w ciągu kilku dni czy kilku tygodni a Anusia nie może mieć przerwy w leczeniu. Błagamy Was, pomóżcie nam uratować naszą córeczkę. Ania pragnie tylko żyć, czy to aż tak wiele? 

––––––––––––––

LICYTACJE DLA ANI –> KLIK

Obserwuj ważne zbiórki