Bariera komunikacyjna między Anią, a otoczeniem coraz bardziej się pogłębia!

Anna Świrydczuk

Bariera komunikacyjna między Anią, a otoczeniem coraz bardziej się pogłębia!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0335570
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

System do komunikacji C-Eye

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Anna Świrydczuk, 44 lata
Struga, dolnośląskie
Porażenie kończyn dolnych i czterokończynowe, skolioza wynikająca z budowy klatki piersiowej, dysfunkcja aparatu mowy, zaburzenia neurorozwojowe, dysfunkcje kończyn górnych
Rozpoczęcie: 1 Września 2023
Zakończenie: 2 Marca 2024

Opis zbiórki

Ania od 9. miesiąca życia cierpi na czterokończynowe mózgowe porażenie dziecięce. Nie mówi i nie porusza się samodzielnie, a przez zniekształcone i powykręcane kończyny górne, praktycznie nie może wykonywać czynności samoobsługowych. 

Moja córka jest samoukiem – potrafi czytać i pisać. Do tej pory za pomocą specjalnego rysika pisała na małej tablicy komunikacyjnej. Napisała i wydała nawet tomik wierszy!

Jednak postępująca spastyka powoduje, że coraz słabiej funkcjonuje jej prawa ręka. Dłoń jest obecnie zupełnie odwrócona, a całkowity brak napięcia mięśniowego bardzo utrudnia jej obsługiwanie urządzenia do komunikacji. 

Pomimo zastosowania różnych sposobów mocowania rysika do dłoni, córka ma problem z unoszeniem i przesuwaniem ręki. Często uniemożliwia jej to wykonywanie precyzyjnych ruchów, koniecznych do obsługi tablic komunikacyjnych...

Anna Świrydczuk

Nie mogę pozwolić, aby te wszystkie problemy jeszcze bardziej skrzywdziły moje dziecko! Postanowiłam szukać alternatywy i znalazłam! 

Urządzenie C-eye pozwoli na łatwe i bezproblemowe obsługiwanie go za pomocą wzroku, a tym samym na komunikowanie się z otoczeniem. W sierpniu udałyśmy się na konsultację do specjalisty, aby sprawdzić jak Ania by sobie z nim poradziła. Moja córka bez problemu opanowała obsługę urządzenia, co potwierdza tylko ile drzemie w niej siły i determinacji!

Bariera komunikacyjna między moją córką a otoczeniem niestety coraz bardziej się pogłębia. Choroba zamknęła Anię w klatce i całkowicie uzależniła od pomocy innych osób. Pomimo sprawnego umysłu, moja dorosła córka nie potrafi w sposób zrozumiały dla otoczenia wyrazić tego, co chce, co myśli i co czuje. 

Jako jej mama proszę o Wasze wsparcie – pomóżcie choć trochę zmienić rzeczywistość Ani i uczynić ją odrobinę łatwiejszą. Z uśmiechem na ustach kieruję w Waszą stronę wszelkie słowa podziękowania.

Mama Ani

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0335570
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki