15-letnia Ania walczy z ostrą białaczką – POMOCY❗️

Anna Zbierańska
Zbiórka zakończona

15-letnia Ania walczy z ostrą białaczką – POMOCY❗️

Cel zbiórki:

Zakup nierefundowanego leku, leczenie i rehabilitacja

Anna Zbierańska, 16 lat
Łódź, łódzkie
Pilnie potrzebny lek- ostra białaczka szpikowa
Rozpoczęcie: 7 Sierpnia 2023
Zakończenie: 30 Października 2023

Opis zbiórki

Ania niedługo skończy 16 lat i od roku zmaga się z chorobą. W październiku lekarze przedstawili naszej rodzinie okrutną diagnozę… Ostra białaczka szpikowa.

W tym momencie sytuacja jest dramatyczna, ponieważ lekarze zalecili zakup leku, który nie podlega refundacji przez NFZ. A tylko ten lek może uratować jej życie!

Przez całe swoje dotychczasowe życie Ania nie chorowała i była okazem zdrowia. Sytuacja zmieniła się w październiku zeszłego roku. Córka gorzej się czuła, była osłabiona i bolała ją głowa. Wydawać by się mogło, że to tylko jesienne przeziębienie.

Jednak objawy nas zaniepokoiły. Ania nigdy nie chorowała. Dlatego, gdy tylko zaczęła się gorzej czuć, szukaliśmy przyczyny. Niestety, po wykonaniu badań laboratoryjnych oraz tomografii głowy trafiła do Kliniki Hematologii i Onkologii w Łodzi, a tam potwierdzono diagnozę – ostra białaczka szpikowa.

Obecnie Ania jest w trakcie chemioterapii, ale towarzyszą jej liczne dolegliwości, pojawiają się powikłania, takie jak zapalenie jelit, które objawia się silnymi bólami brzucha wymagającymi podawania nieraz naprawdę silnych leków. Wtedy też włączane jest żywienie pozajelitowe. Do tego potrzebne są transfuzje krwi.

Jako nastolatce Ani trudno zaakceptować utratę włosów. Tęskni za życiem sprzed choroby, spotkaniami z rówieśnikami, klasą i nauczycielami z nowej szkoły. Niestety, straszna codzienność wygląda tak, że w najbliższej przyszłości więcej czasu spędzi w szpitalu niż w domu...

Ale mimo choroby, na co dzień Ania jest nastolatką pełną pasji i radości. Ma przed sobą całe życie, stoi przed wyborem kierunku studiów. I choć pomysłów na swoją przyszłość ma nadal kilka i jeszcze na 100% nie wie jaki kierunek wybierze, to jest pewna, że studia będą kolejnym ważnym etapem w Jej życiu. Od września pełna mobilizacja ku zdrowiu, bo przed nią egzamin maturalny.

Podczas choroby Ania stawiła czoła wielu trudnościom: chemioterapia, liczne badania, zabiegi. Sytuacja stanowi ogromne wyzwanie dla całej rodziny, dlatego tak ważne jest jak najszybsze działanie. Zwracamy się z prośbą o pomoc właśnie do Was. Ania wciąż ma plany, marzenia i całe życie przed sobą. Bez Waszego wsparcia i drogiego leczenia te plany mogą legnąć w gruzach.

Rodzice

Anna Zbierańska

➡️ Facebook

Anna Zbierańska

Kwota zbiórki jest szacunkowa.

Obserwuj ważne zbiórki