Operacja ogromną szansą dla Antka – by mógł słyszeć otaczający świat❗️

Antek Szymczak

Operacja ogromną szansą dla Antka – by mógł słyszeć otaczający świat❗️

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0314484
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie operacyjne w Stanach Zjednoczonych, koszty pooperacyjne, pobyt

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Antek Szymczak, 7 lat
Poznań, wielkopolskie
Mikrocja ucha prawego, jednostronny niedosłuch przewodzeniowo-odbiorczy w stopniu ciężkim
Rozpoczęcie: 31 Lipca 2023
Zakończenie: 6 Stycznia 2024

Opis zbiórki

Nasz syn Antek urodził się z rzadką wadą rozwojową prawego ucha, nazywaną mikrocją z atrezją. Powoduje ona duży niedosłuch w prawym uchu.

Po urodzeniu syna prowadziliśmy konsultacje z kilkoma lekarzami i ośrodkami w Polsce w celu ustalenia możliwości leczenia – niestety wszędzie mówiono nam,  że możliwości leczenia są ograniczone, a niedosłuch jednostronny to nie problem, bo przecież na drugie ucho słyszy prawidłowo. Z biegiem czasu okazało się, że nie jest to prawdą – niedosłuch jednostronny znacznie utrudnia funkcjonowanie, wpływa na bezpieczeństwo dziecka i prowadzi do innych dysfunkcji.

Dzieci z jednostronnym niedosłuchem nie są w stanie zlokalizować, z której strony dobiega dźwięk – dlatego częściej ulegają wypadkom, np. komunikacyjnym, trudniej funkcjonują na co dzień, w codziennym hałasie mają problem ze zrozumieniem kierowanych do nich słów. Trudności w lokalizacji źródła dźwięku i rozumienia w hałasie nie rozwiązuje również aparat na przewodnictwo kostne, który Antek nosi od pewnego czasu.

Antoni Szymczak

Rozwiązaniem tych problemów jest otwarcie kanału słuchowego wraz z operacją ucha środkowego i powiązaną rekonstrukcją małżowiny usznej. W Polsce ani Europie takich kompleksowych zabiegów nikt nie wykonuje. Jedyną szansą jest operacja w klinice w USA, która jako jedna z dwóch na świecie specjalizuje się w całościowym leczeniu operacyjnym tego typu schorzeń. Antek został zakwalifikowany przez tę klinikę do zabiegu rekonstrukcji, z bardzo dobrymi rokowaniami na znaczną poprawę słyszenia. Aby uzyskać jak najlepsze efekty leczenia, zazwyczaj operowane są młodsze dzieci, dlatego konieczne jest jak najszybsze wykonanie operacji.

Przed nami duże wyzwanie, aby w jak najkrótszym czasie zebrać kwotę potrzebną na operację... Dlatego już teraz dziękujemy za każde, nawet najmniejsze wsparcie i udostępnianie informacji o zbiórce i prosimy o pomoc. By dać Antkowi szansę na sprawniejsze życie!

Rodzice Antka

Antoni Szymczak

➡️ Antek i przyjaciele - licytacje

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0314484
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki