Śmiertelna diagnoza dla Tosi

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 6 239 osób
342 358,74 zł (100,1%)
Zbiórka na cel
operacja mózgu (hemisferektomii) i leczenie, ratowanie życia

Antonina Ćwikła

Nakło nad Notecią, kujawsko-pomorskie

Zespół Rasmussena

Rozpoczęcie: 7 Sierpnia 2015
Zakończenie: 29 Września 2015

grudzień 2016 r.

"Tośka czuje się świetnie i na szczęście nie ma tych wyniszczających napadów. We wrześniu byliśmy na kontroli w Niemczech - wszystkie wyniki są super. Teraz jesteśmy na etapie redukcji jednego z leków i mamy nadzieję, że uda się Tosi funkcjonować bez nich. Cały czas jeździmy na rehabilitację. Tosia robi duże postępy, zwłaszcza w mowie (trajkocze już jak sprzed choroby. Najgorzej jest z rączką, która niestety nie będzie już funkcjonalną, ale z tym niestety będziemy musieli się pogodzić - mama Tosi"

 

listopad 2015 r.

Witam Was, Kochani. Chciałam Wam wszystkim ogromnie podziękować za wsparcie i zaangażowanie w moją walkę z chorobą. Dzięki Wam moi rodzice odzyskali wiarę w ludzi. W końcu się uśmiechają i wierzą, że teraz dam sobię radę w życiu. Słyszałam też jak mama mówiła, że czuje się przy Was taka ,,mała''. Musicie być naprawdę bardzo wyjątkowi. Szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak moi rodzice się Wam odwdzięczą! - Tosia

To prawda, Kochani. Jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni za to, że zechcieliście pomóc naszej córeczce. Bez Was nie miałaby szansy na leczenie zagranicą. A teraz...

Teraz Tośka jest już po operacji - hemisferektomii lewej półkuli mózgu. Operacja odbyła się bez komplikacji, a krótko po niej Tośka zaczęła mówić ( ku uciesze i zaskoczeniu wszystkich).

Po interwencji chirurga został niewielki ślad na czubku głowy i zmniejszone pole widzenia o połowę, a ataki padaczkowe sprzed operacji pozostawiły niedowład połowiczy prawostronny. Ale najważniejsze jest to, że Tosia nie ma już wyniszczających napadów i znów jest sobą - żywiołową, aktywną, psocącą się bratu dziewczynką. Wymawia pojedyncze słowa, sama stoi i próbuje sama chodzić. Ze względu na wiotką jeszcze stopę, musi mieć usztywnienie w postaci gipsu.

Tośka wymaga jeszcze długiej rehabilitacji w zakresie fizjoterapii, logopedii i ergoterapii, ale widząc jakie robi postępy i słysząc co mówią terapeuci, wierzymy, że wszystko będzie dobrze. No i ta świadomość, że mamy wokół siebie tylu przychylnych nam ludzi. Niesamowite!

Jeszcze raz dziękujemy Wam za wsparcie finansowe oraz słowa otuchy, równie cenne w tych ciężkich dla nas chwilach.

Z pozdrowieniami - Rodzice Tosi

--------------------------------------------

wrzesień 2015 r.

Wiadomość od mamy Tosi:

 "wydaje się że Tosia dobrze, raczej rozumie i mówi pojedyncze słowa, jak będzie dobrze to jutro wracamy na neurologię"

Chciałoby się więcej, ale najważniejsze, że wszystko jest na dobrej drodze.

Jak tylko dowiemy się czegoś jeszcze, napiszemy!

Miłego dnia

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 6 239 osób
342 358,74 zł (100,1%)