Fundacja Onkologiczna "AntyRak"

Fundacja Onkologiczna "AntyRak"

typ Organizacja charytatywna

lokalizacja Murowaniec, kujawsko-pomorskie

Historia powstania Fundacji wiąże się ściśle z tym, czego doświadczyliśmy w ostatnim czasie: choroby osoby nam bliskiej – naszej Ewy. To ona, jej chęć niesienia pomocy innym i zacięta walka z chorobą stały się inspiracją do powstania Fundacji. To Ewie dedykujemy naszą dalszą działalność – Fundację.

Walcząc z tym, co przyniósł jej los, zrozumieliśmy jak ważna jest pomoc innych osób - wzajemne wsparcie. Wiele czasu spędziliśmy na rozmowach o tym, jak istotne jest, aby chory myślał tylko o leczeniu, rodzina zaś zajmowała się opieką, wsparciem i organizacją leczenia. Rozmawiałyśmy także o roli innych osób, które przyjmą na siebie ciężar organizacji zbiórek. Istotne stało się też dla nas, aby znalazła się organizacja, która pomoże w zbiórce pieniędzy na leczenie, koordynując koncerty, maratony i zbiórki publiczne.

Przez kilka miesięcy uczyliśmy się „krok po kroku” tej trudnej sztuki i przecieraliśmy szlaki, poznając jak organizować przedsięwzięcia pozwalające zebrać środki na leczenie.

Dziś możemy podzielić się tymi umiejętnościami z innymi, wspierać w nierównej walce z chorobą, niepełnosprawnością oraz siłami natury. I to stało się naszą misją.

Fundacja nosi nazwę „AntyRak”, choć jej zakres działania nie jest związany tylko z osobami chorymi na nowotwory. Chcemy się zaopiekować również osobami z innymi schorzeniami, niepełnosprawnymi oraz ofiarami katastrof i klęsk żywiołowych.

Zapytacie, kim jesteśmy? Fundację tworzy grupa osób, które pracując zawodowo, ucząc się, oddają swój wolny czas osobom potrzebującym pomocy.

Nikt nie wygra sam z przeciwnościami losu, tylko współdziałanie, zrozumienie i ofiarowane serce może zadecydować o wygranej.

Wpłaty

Ładuję...