Nie pozwólmy zmarnować szansy na sprawność! Artur ponownie potrzebuje Twojej pomocy!

Artur Stajndor

Nie pozwólmy zmarnować szansy na sprawność! Artur ponownie potrzebuje Twojej pomocy!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0003426
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Zakup ortez

Zgłaszający zbiórkę: Fundacja Blisko Ciebie
Artur Stajndor, 10 lat
Łazy, śląskie
Dziecięce Porażenie Mózgowe – obustronne porażenie kurczowe
Rozpoczęcie: 7 Listopada 2022
Zakończenie: 10 Grudnia 2023

Opis zbiórki

Artur przyszedł na świat jako skrajny wcześniak, co zostawiło trwały ślad na jego zdrowiu. Kiedy syn skończył dwa latka, musieliśmy zmierzyć się z jego diagnozą - mózgowym porażeniem dziecięcym czterokończynowym oraz obustronnym porażeniem kurczowym.

Jednym z największych problemów okazała się jednak spastyka mięśni, która nasilała się wraz z rozwojem i wzrostem synka. W styczniu 2020 roku Artur przeszedł operację kręgosłupa, która pomogła uwolnić go od bólu związanego ze spastyką. Po zabiegu konieczna była jednak dalsza rehabilitacja. 

Artur Stajndor

W listopadzie syn musiał być poddany kolejnej operacji, mającej na celu wydłużenie mięśni brzuchatych łydki i zlikwidowanie nawyku chodzenia na palcach. Po ostatniej konsultacji u ortotyka dowiedziałam się, że Artur musi nosić specjalistyczne ortezy, które pomogą odpowiednio ustawić stopę, zapobiec jej krzywieniu się oraz zahamować deformację bioder. Być może nawet uda się uniknąć kolejnej operacji. Ortezy mają wbudowany tzw. “zegar”, który umożliwia odpowiednią pracę stopy. 

Artur Stajndor

Gdy ortotyk przedstawił nam koszt, nie wiedzieliśmy, co mamy powiedzieć. Naprawdę się załamaliśmy. Przecież zdrowie syna jest najważniejsze, a skąd mamy wziąć kwotę kilkunastu tysięcy złotych? Nie stać nas na ich zakup z naszego domowego budżetu. Artur wymaga jeszcze stałej i systematycznej rehabilitacji, co również wiąże się z ogromnymi kosztami. 

Mój synek ma szansę w przyszłości być w pełni samodzielnym chłopcem, dlatego zrobię wszystko, żeby tak się stało. Bardzo Was prosimy o wsparcie w zakupie ortez, które oszczędzą Arturowi bólu i pozwolą na jego prawidłowy rozwój.

Rodzice

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0003426
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki