Ostra białaczka zabiera maleńkie życie❗️Bez leczenia czeka ją śmierć!

Assadia Machanova
Pilne!

Ostra białaczka zabiera maleńkie życie❗️Bez leczenia czeka ją śmierć!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0292946
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Leczenie onkologiczne w Korei Południowej

Organizator zbiórki: Fundacja Siepomaga
Assadia Machanova, 2 latka
Astana
Ostra białaczka limfoblastyczna
Rozpoczęcie: 19 Czerwca 2023
Zakończenie: 3 Marca 2024

Opis zbiórki

Prosimy, nie przechodźcie obok! Dajcie naszemu maleństwu szansę na życie!!! Błagamy Was! Nasz aniołek musi żyć! Pomóżcie jej w walce z białaczką! Wierzymy, że dobro ludzkich serc pomoże nam uratować naszą córeczkę, wesprzeć ją w walce z podłą chorobą. 

Mamy trójkę dzieci: chłopczyk Asanali (7) i dwie małe księżniczki: Zara (3) i Assadia (1,8 ). Zwykła, pospolita kazachska rodzina.

Do 1 kwietnia 2022 roku byłem wojskowym, służyłem w jednostce pancernej w Kazachstanie, skąd się zwolniłem ze względu na stan zdrowia. Moja żona, Gulnur, zajmowała się domem i dziećmi.

Assadiya Makhanova

23 maja, z samego rana, młodsza córeczka Assadia zaczęła gorączkować. My, jak zawsze, daliśmy jej lek przeciwgorączkowy. Temperatura zaczęła spadać, ale nie do końca.

Następnego dnia temperatura wynosiła 39 stopni. Oprócz tego żona zauważyła, że brzuszek córki się zwiększył, jakby ona łyknęła niewielką piłkę. Trochę się wystraszyliśmy, i zadzwoniliśmy na pogotowie. 

Tego samego dnia wzięli nas do szpitala, diagnoza: angina, ale wyniki badań krwi wykazały, że córka ma bardzo niski poziom hemoglobiny we krwi, a także leukocytów. USG wykazało, że wątroba i śledziona są powiększone. Zabrali nas pilnie na wydział intensywnej terapii. 

Zrobili jej transfuzję krwi, a później — punkcję kręgosłupa, żeby postawić odpowiednią diagnozę. Już wtedy zasugerowano nam, że może to być straszna choroba – białaczka! Całą rodziną modliliśmy się, żeby białaczka nie potwierdziła się. Niestety, los zadecydował inaczej. Ostra białaczka limfoblastyczna...

Nie mogliśmy w to uwierzyć. Czym sobie zasłużyliśmy taką karę? Czym sobie na to zasłużyła taka kruszynka? W głowie było tylko  – To jest zły sen. Jutro obudzimy się, i nic z tego nie będzie.

A jednak nie ma cudów. Życie podzieliło się na "przed" i "po". Nadal nie możemy do końca uświadomić, że nasza córka jest śmiertelnie chora. W Kazachstanie medycyna jest na słabym poziomie. Białaczka prawie nie jest leczona, dlatego musieliśmy wyjechać na leczenie za granicę. 

Assadiya Makhanova

Wzięliśmy wszystkie swoje oszczędności, sprzedaliśmy mieszkanie i samochód, pożyczyliśmy całą resztę i wylecieliśmy do Korei Południowej. Starsze dzieci zostały z babcią.

Takich pieniędzy, aby opłacić i zakończyć leczenie, nie mamy. Zaczęliśmy zbierać samodzielnie, w nadzieji na pomoc obcych ludzi.

Chorobie naszej córeczki  towarzyszy straszny ból. Codziennie widzimy, jak nasze dziecko strasznie cierpi. Jak mała chudnie, jak wypadają jej włoski i rzęsy... W ciągu kilku ostatnich dni, nasze maleństwo zobojętniało, na wszystko, co dzieje się wokół. Jej wzrok jest smutny, niemal nieruchomy… Ciągłe zabiegi medyczne i ból z tym związany sprawiły że nasza córeczka niemal natychmiast wydoroślała, zrobiła się smutna i poważna. . Na widok tego moje ojcowskie serce rozbija się na tysiące drobnych kawałków. Oddałbym wszystko, aby nasza mała dziewczynka była zdrowa.

Błagamy o pomoc wszystkich, kto jest w stanie pomóc. Błagamy, pomóżcie ją uratować!

Ona nawet nie ma 2 lat… Nie zasłużyła na takie cierpienie. Tylko z Wami możemy ją ocalić. W naszym kraju nasza córeczka skazana jest na śmierć! Z wami może wygrać walkę z tą straszną chorobą

Błagam Was o pomoc – tata!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść 0292946
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki