Diagnoza "guz mózgu" zrujnowała nasz świat. Walczymy o życie Aurelii!

Zbiórka zakończona
Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 50 111 osób
2 078 786,98 zł (116,48%)
Zbiórka na cel
Leczenie guza pnia mózgu

Aurelia Mączkowska, 13 lat

Mirosławiec, zachodniopomorskie

Guz pnia mózgu

Rozpoczęcie: 9 Marca 2021
Zakończenie: 5 Maja 2021

Poprzednie zbiórki

58 874,18 zł (203,90%)
Badania molekularne guza mózgu

880

23.02.2021 - 09.03.2021

Badania molekularne guza mózgu

880

58 874,18 zł

23.02.2021 - 09.03.2021

27 Kwietnia 2021, 13:16
Walczymy o życie Aurelii !Zostało 8 dni!

Guz mózgu niesie śmierć! Potrzeba masowych udostępnień i ogromnej pomocy! Kwota do zebrania jest wciąż bardzo duża, a czasu pozostało coraz mniej... 

Aurelia sama prosi o ratunek!

❗️OBEJRZYJ –> POMÓŻ –> UDOSTĘPNIJ❗️

Pokaż wszystkie aktualizacje

21 Kwietnia 2021, 13:05
Kończy się czas! Zostało 14 dni na ratowanie życia Aurelii!

Mamy jedynie 14 dni, by zgromadzić tak wielką sumę i dać Aurelii ostatnią szansę na życie! W przeciwnym razie czeka ją śmierć!

Aurelia Mączkowska

13 lat to nie czas na umieranie! 

W chwili, kiedy czytasz te słowa, dziewczynka, na którą patrzysz, nie ma już w Polsce ŻADNYCH SZANS! 

Jedyna nadzieja jest dla Aurelki w szpitalu NewYork-Presbyterian Hospital. Niestety, innowacyjna terapia została wyceniona na ponad 400 000 dolarów… 

Liczy się czas i liczą się pieniądze! W programie badawczym zostały zaledwie 3 miejsca. Czy jedno z nich będzie dla Aurelki?

08 Kwietnia 2021, 22:07
Bardzo PILNE❗️Potrzebna pełna mobilizacja, by uratować jej życie!

Ta śliczna i mądra dziewczynka walczy dziś o życie w Polsce. Przechodzi radioterapię, ale same naświetlania to za mało, żeby walczyć z tym guzem mózgu. W Polsce więcej nie ma nic…

Jedyna nadzieja jest dla Aurelki w szpitalu NewYork-Presbyterian Hospital. Niestety, innowacyjna terapia została wyceniona na ponad 400 000 dolarów… Liczy się CZAS I LICZĄ SIĘ PIENIĄDZE. W programie badawczym zostały zaledwie 3 miejsca. Czy jedno z nich będzie dla Aurelki?

Tego nie wiemy. Wszystko zależy od tego, jak szybko uda nam się wpłacić PEŁNĄ KWOTĘ na konto szpitala.

Aurelia Mączkowska

Dlatego dziś rodzice Aurelki błagają o pomoc. Mamy niespełna miesiąc, żeby zapewnić Aurelce możliwość dalszego i jedynego na całym świecie leczenia.

Bez tego nie ma nic. Bez tego Aurelka umrze….

09 Marca 2021, 12:11
PILNE❗️Leczenie Aurelii musi rozpocząć się jak najszybciej!

Kochani, wysyłając Aurelię na badania, liczyliśmy, że jak najszybciej będzie mogła rozpocząć leczenie! Teraz jest taka szansa! 

W piątek wieczorem odbyła się rozmowa z profesorem Stergiosem Zacharoulisem z Columbia University Irving Medical Center w Nowym Jorku

Aurelka wstępnie została zakwalifikowana do udziału w badaniu. Koszt leczenia został przez profesora wstępnie oszacowany na 400 000 $. 

Aurelia Mączkowska

Wciąż czekamy na ostateczny kosztorys leczenia, ale nie możemy tracić czasu! Leczenie musi się rozpocząć jak najszybciej, a maksymalny czas na zebranie tej kolosalnej sumy to 2 miesiące!

W tej chwili od tej terapii zależy wszystko, dlatego prosimy o pomoc i udostępnienia, tak by o zbiórce Aurelii dowiedziało się jak najwięcej osób. 

Życie runęło nam w jednej chwili! Naszą córeczkę po prostu zabolała głowa, byliśmy pewni, że jest to skutek zmiany okularów. „Pewnie musi się przyzwyczaić do nowych szkieł” - pomyśleliśmy. Nazajutrz nie było poprawy, wręcz przeciwnie stan Aurelii pogorszył się.

Doszedł ból oczu, podwójne widzenie oraz zachwianie równowagi. Zgłosiliśmy się do specjalisty na badania z myślą, że nazajutrz wróci już wszystko do normalności. Tak się nie stało… Trafiliśmy do Szpitala „Zdroje” w Szczecinie. Wykonano tomograf komputerowy głowy. „Guz mózgu” - te słowa wypowiedziane z ust lekarza wbiły nas w ziemię. Szok, niedowierzanie, rozpacz. Nasze 12-letnie dziecko, nasza jedyna córka, zdrowa dziewczynka okazuje się z dnia na dzień śmiertelnie chora! „Jak to możliwe? Dlaczego ona? To niemożliwe! To na pewno pomyłka!” Te i wiele innych myśli ciągle krążą w naszych głowach.

Aurelia Mączkowska

W kolejnych dniach otrzymujemy coraz to gorsze informacje – guz zlokalizowany jest na pniu mózgu, obszarze, który odpowiada za wszystkie życiowe funkcje. Następnie, że guz jest rozlany, nieoperacyjny. Nie można było wykonać biopsji ze względu na ułożenie guza, dlatego lekarze przypuszczają, że guz to glejak. Tak wynika z rezonansu. Lekarze chcą zastosować chemioterapię. Wyniki Aurelii będę jeszcze skonsultowane w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, po nich zostanie dokładnie zaplanowane leczenie. Aurelia, nasza jedyna, długo wyczekiwana córeczka przyszła na świat 19 marca 2008 roku. Obecnie ma 12 lat i uczęszcza do 7. klasy Szkoły Podstawowej w Kaliszu Pomorskim.

Aurelia to wspaniała dziewczynka, wesoła, uśmiechnięta, z poczuciem humoru, pełna energii i kreatywnych pomysłów. To również bardzo pilna uczennica, laureatka wielu konkursów wojewódzkich, a także ogólnopolskich. Nauka to jej pasja, a szczególnym zamiłowaniem jest język niemiecki i historia.. Jest chlubą szkoły i naszą dumą. Jest także wspaniałą wnuczką, przyjaciółką, koleżanką. Ma dobre serce, czułe na krzywdę i potrzeby innych. Aurelka uczestniczyła we wszystkich możliwych akcjach charytatywnych organizowanych w szkole i poza nią. Nagle choroba zaatakowała i zmieniła całkowicie jej życie. Wydarzenia minionego tygodnia oraz diagnoza zburzyły cały jej dotychczas poukładany świat.

Do tej pory to Aurelia pomagała innym, teraz ona potrzebuje wsparcia i pomocy. Pomimo że stoimy dopiero u progu leczenia, wiemy, że by ratować Aurelię potrzebujemy ogromnego wsparcia finansowego. Prosimy wszystkich ludzi o dobrym sercu, by pomogli nam uratować jedyny sens naszego życia... sens, którym jest Aurelia!

Zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga
Wsparło 50 111 osób
2 078 786,98 zł (116,48%)