🚗 Pomóż Siostrom Felicjankom przewozić bezpiecznie podopieczne! - zdjęcie główne

🚗 Pomóż Siostrom Felicjankom przewozić bezpiecznie podopieczne!

Cel kampanii: Zbiórka na samochód dla Zakładu Specjalnego dla Chronicznie Chorych

Rozpoczęcie: 16 lutego 2026
Zakończenie: 1 stycznia 2027
229 350 zł(214,35%)
WesprzyjWsparło 3901 osób
Wpłać, wysyłając SMS
Numer telefonu
75365
Treść SMS
0931253
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
HeyahOrangePlayPlusT-mobile

Cel kampanii: Zbiórka na samochód dla Zakładu Specjalnego dla Chronicznie Chorych

Rozpoczęcie: 16 lutego 2026
Zakończenie: 1 stycznia 2027

Aktualizacje

  • Serdeczne Bóg zapłać za Wasze wsparcie!

    Szczęść Boże,

    Kochani od wczoraj nie możemy uwierzyć w to, co się stało. Dzięki wsparciu wielu osób, udało nam się zebrać kwotę, o której jeszcze kilka dni temu nawet nie marzyłyśmy. Jesteśmy bardzo wdzięczne wszystkim, którzy się do tego przyczynili, m.in. dziennikarzom Kanału Zero, którzy opublikowali wczoraj poniższy reportaż:

    Początkowo zakładałyśmy kupno używanego samochodu, za kwotę mniej więcej 100 tys. zł. Wasza dobroć przeszła jednak nasze najśmielsze oczekiwania i obecnie zbliżamy się już do 200 tys. zł. Osiągnięcie tej kwoty pozwoli nam myśleć o zakupie nowego auta, co będzie już szczytem naszych marzeń. 

    Dlatego pozwolicie, że ta zbiórka będzie otwarta jeszcze przez jakiś czas. Obiecujemy dobrze spożytkować zebrane środki. Wszystkich darczyńców otaczamy naszą głęboką modlitwą w tym szczególnym okresie Wielkiego Postu. 

    Bóg zapłać!

Opis kampanii

Szczęść Boże,

prosimy Cię o wsparcie w zakupie auta do naszego ośrodka.

Zakład Specjalny dla Chronicznie Chorych prowadzony przez Siostry Felicjanki działa nieprzerwanie od 1918 roku. Od ponad 100 lat daje opiekę tym, którzy najbardziej jej potrzebują – dziś to 41 podopiecznych, kobiety przewlekle chore, starsze, często całkowicie zależne od pomocy innych.

🚗 Zbiórka na samochód

Siostry nie proszą wiele. Proszą o samochód osobowy z bagażnikiem – do przewozu podopiecznych, leków, sprzętu medycznego, zakupów.
Może być używany. Ważne, żeby był sprawny i mógł wjeżdżać tam, gdzie trzeba.

🚗 Zbiórka na samochód

Obecnie Zakład korzysta z 20-letniego Volkswagena Caddy, który – choć wiernie służył przez lata – nie może już wjeżdżać do Strefy Czystego Transportu. To realnie utrudnia codzienne funkcjonowanie placówki.

🚗 Zbiórka na samochód

Zakład jest placówką odpłatną, realizującą statutową działalność Zgromadzenia non-profit. ale opłaty nie pokrywają kosztów utrzymania, a Siostry każdego dnia robią wszystko, by ich Podopieczni mieły opiekę, spokój i poczucie bezpieczeństwa.

🚗 Zbiórka na samochód

Wśród nich jest m.in. pani Stefania, która niedawno skończyła 102 lata. Takich historii jest tu więcej – cichych, zwyczajnych, bardzo prawdziwych.

Każda wpłata to krok bliżej do samochodu, który po prostu pozwoli dalej pomagać. Wierzymy, że nam pomożesz...

Wybierz zakładkę
Sortuj według