Pomóż nam pomagać! Nowe auto pozwoli nam dotrzeć do Podopiecznych

Pomóż nam pomagać

Pomóż nam pomagać! Nowe auto pozwoli nam dotrzeć do Podopiecznych

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść AUTO
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz
Cel zbiórki:

Zakup samochodu na potrzeby Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci

Zgłaszający zbiórkę: Stowarzyszenie Dać siebie innym
Pomóż nam pomagać
Rozpoczęcie: 10 Listopada 2023
Zakończenie: 28 Lutego 2024

Opis zbiórki

Warszawskie Hospicjum dla Dzieci to miejsce, w którym każda chwila ma znaczenie. Miejsce, w którym pracują anioły bez skrzydeł. Układają dla dzieci najpiękniejsze opowieści o miłości, sile i nieustającej walce z chorobą. Ponieważ jednak nie mają skrzydeł, do domu pacjentów docierają samochodami…

Nieuleczalnie chore dziecko nie powinno przebywać w szpitalu – z dala od najbliższych. Swoją chorobę powinno przeżywać w otoczeniu, w którym czuje się bezpieczne i kochane, z rodzicami, rodzeństwem, ukochanym zwierzakiem…

Pomóż nam pomagać

Warszawskie Hospicjum dla Dzieci oferuje wsparcie:
- medyczne,
- psychologiczne,
- socjalne,
- duchowe.

Pomaga dzieciom zmniejszyć codzienne cierpienie i ból wywołany chorobą. Sprawia, że życie małego pacjenta, jak krótkie czy długie by nie było, jest po prostu dobre.

Warszawskie Hospicjum dla Dzieci opiekuje się nie tylko dziećmi, ale i całymi rodzinami. Pomaga rodzicom i rodzeństwu przygotować się do tej najtrudniejszej chwili… Pomaga oswoić się z nadchodzącą śmiercią dziecka. Służy radą i pomocą w tych wszystkich trudnych sprawach, przez które trzeba przejść.

Pomóż nam pomagać

Dzieci będące pod opieką Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci cierpią na całą gamę różnych, często bardzo rzadkich chorób. Są to choroby genetyczne, neurologiczne, metaboliczne, różne postacie porażenia mózgowego, choroby neurodegeneracyjne, rzadziej nowotworowe i wiele, wiele innych. W ciągu roku Warszawskie Hospicjum dla Dzieci ma pod opieką około 60 rodzin. Większość pacjentów nie porusza się samodzielnie i ma bardzo ograniczony kontakt z otoczeniem. Dlatego tak ważne są codzienne zabiegi medyczne, pielęgnacyjne i rehabilitacyjne.

Obszarem działania Hospicjum jest Warszawa i okolice do 100 km od stolicy. Do sprawnego działania i dotarcia do każdego potrzebny jest samochód, którym można dostarczać pacjentom sprzęt medyczny potrzebny do domowej opieki paliatywnej – łóżka, materace przeciwodleżynowe, podnośniki, wózki, a także urządzenia medyczne. Bez samochodu jest to niemożliwe.

Pomóżmy im pomagać! Kupmy dla Warszawskiego Hospicjum dla Dzieci samochód, który pomoże aniołom bez skrzydeł skutecznie wykonywać swoją misję!

Wpłać wysyłając SMS

Numer 75365
Treść AUTO
Koszt 6,15 zł brutto (w tym VAT)
Wyślij SMS teraz

Obserwuj ważne zbiórki